اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

شهر نافچ میزبان اولین سفر #صفیرسبز

🔹با مشارکت جمعیت زیستبانان فلات کهن ، صفیر سبز ، یکی از پروژهای جمعیت پژواک طبیعت اولین سفر خود را برگزار کرد.

🔹 این سفر دو روزه با هدف برسی مشکلات محیط زیستی و معرفی جاذبه های گردشگری #نافچ انجام گرفت .

🔹شهر نافچ در ۲۰کیلومتری شمالغربی شهر کرد ، مرکز استان چهار محال و بختیاری قرار دارد و جمعیت آن بیش از 4000 نفر است🔰

برای مشارکت با #صفیرسبز به آی دی @ak1400 پیام ارسال کنید یا به شماره ی 09368814683 تماس بگیرید.

❇️برای کسب اطلاعات بیشتر از این سفر دو روزه همراه ما باشید

#صفیرسبز🕊 @safir_sabz

#جمعیت_پژواک_طبیعت 🌱

@Jamiat_pejhvak_tabiat#

قرارسبز☘️ @gharaaresabz#

زیستبانان_فلات_کهن ✅ @zistbanan_falat_kohan


اعتراض دیده بان شفافیت درباره تبرئه نجومی بگیران

سازمان مردم نهاد دیده بان شفافیت و عدالت به اخبار منتشر شده در روزهای اخیر در خصوص تبرئه نجومی بگیران توسط دیوان محاسبات و طلب کار شدن آن ها واکنش تندی نشان داد. در بیانیه این نهاد مردمی با اشاره به این دو خبر که "دیوان محاسبات تبرئه برخی نجومی بگیران را تایید کرد" و "شکایت برخی نجومی‌بگیران به دیوان عدالت برای پس گرفتن پول‌هایشان"، آمده است: چرا این‌گونه نباشد وقتی به جای عزل، برکناری و مجازات، ذخیره‌های انقلاب خوانده می‌شوند.

 آن گونه که در گزارش ها آمده است نشان می‌دهد که سرطان اجتماعی فساد تا چه حد قدرتمند است. در ادامه با اشاره به این که به هشدارهای خیرخواهانه این نهاد و سایر نهادهای دلسوز انقلاب درباره برخورد با نجومی بگیران توجه نشد، عملکرد دیوان محاسبات را عجیب و سوال برانگیز دانسته است.

 در انتها نیز با تاکید بر این که نجومی بگیران بی حیا و حامیانشان فکر نکنند ماجرا تمام شده، آمده است: سازمان‌های مردم نهاد، از جمله «دیده‌بان شفافیت و عدالت» از هر امکان سیاسی مانند برگزاری تجمع و راهپیمایی و اختیار حقوقی مانند اعلام جرم علیه حرام‌خواران و حامیان آنان بهره خواهند گرفت.۱۹ شهریور ۱۳۹۶


گزارش روابط عمومی شبکه تشکل های محیط زیست فارس

در مورخه 96/6/17 طی برگزاری همایشی با عنوان مدارس طبیعت ، سعادت فردای ایران ، با حضور و سخنرانی جناب مهندس محمد درویش ، مدیر کل محترم دفتر آموزش و مشارکت های مردمی سازمان محیط زیست با بیان اهمیت توسعه مدارس طبیعت در ایران، دومین مدرسه طبیعت ژاهو در شیراز افتتاح گردید.

✅در این همایش جناب مهندس عابدی دبیر محترم محیط زیست شبکه تشکل های محیط زیست فارس ضمن ارائه عملکرد سه ماهه اخیر شبکه از تشکیل سه کارگروه اعم :

✅از کارگروه حقوقی

✅کارگروه محیط انسانی

✅کارگروه محیط طبیعی در استان فارس خبر داد.

✅همچنین ایشان در ادامه به عنوان نماینده ای از شبکه تشکل های محیط زیست استان فارس نسبت به رویکرد و برنامه های ناثواب دکتر عیسی کلانتری رئیس محترم سازمان محیط زیست و همچنین برنامه های واگذاری مناطق حفاظت شده و خصوصاً کشت محصولات تراریخته ، انتقاد صریح خود را اعلام نمود و افزود در صورت ادامه این روند و رویکرد از همان ابتدا خواستار استعفای ایشان هستیم.


بازگشت زنان به «خانه خورشید»

مدیر خانه خورشید درباره آخرین اقدامات شهرداری برای ایمنسازی خانه خورشید به دنبال تخریب بخشی از آن در گودبرداری غیراصولی ملک مجاور، گفت: هرچند هنوز ایمنسازی ادامه دارد، اما زنان آسیبدیده برای دریافت خدمات و ادامه روند اشتغال خود به خانه خورشید بازگشتند.لیلا ارشد با اشاره به ماجرای تخریب و تعطیلی خانه خورشید اظهار کرد: ساختمان فعلی را شهرداری حدود شش سال است که در اختیار ما قرار داده. سال گذشته اعلام کردند بخشهایی از زمین این ملک باید در اختیار گروهی که قرار است مسجدی را در مجاورت خانه خورشید بسازند، قرار بگیرد. بخشی از زمین را از ما گرفتند اما در روند گودبرداری نامناسب، خطرات جدی ساختمان خانه خورشید را در معرض تهدید قرار داد. بخشهایی مانند دندان&پزشکی، ناهارخوری، کارگاه آموزشی و آشپزخانه که در مجاورت محل گودبرداری قرار داشتند، از ایمنی مناسبی برخوردار نیستند.وی افزود: مهندسان شهرداری ناحیه در بازدیدی که داشتند، ابراز نگرانی کردند و هشدار دادند که با دیدن هر ترک روی دیوار مراقب باشیم. ایمنسازی ساختمان از چند روز پیش آغاز شده، با این حال مرکز را به علت خطراتی که مددجویان را تهدید میکرد، تعطیل کردیم که با اعتراض و ناراحتی زنان مرکز مواجه شدیم چراکه جایی برای اقامت ندارند. آنها شبها را در گرمخانهها میگذرانند اما در روز و تا شش بعدازظهر به خانه خورشید میآیند.مدیر خانه خورشید با بیان اینکه ما با گروهی از زنان کار میکنیم که بسیار آسیبپذیر هستند، عنوان کرد: قطع سوءمصرف بسیار دشوار است، اما ماندن در سلامت و ترک آن دشوارتر است و هرگونه خطر و تغییر میتواند آنها را به اعتیاد برگرداند. چند روز مرکز را تعطیل کردیم تا ایمنسازی به اتمام برسد اما بیش از این نمیتوانیم مرکز را بسته نگه داریم زیرا هم جلسات قدم باید بهموقع برگزار میشد و هم سفارشاتی در کارگاههای اشتغال داشتیم که باید بهموقع تحویل مشتریان شود. ارشد درباره وضعیت زنانی که به علت تعطیلی خانه خورشید در خیابانها رها شده بودند، گفت: تعدادی از این زنان را پیدا کردیم و به مرکز برگشتند. از یک سو مسئولیت سنگینی داریم و از سوی دیگر باید مدام نگران ایمنی ساختمان باشیم تا فرو نریزد. چون این ملک متعلق به شهرداری بود و سندی نداریم، حتی نتوانستیم آن را بیمه کنیم. وی با بیان اینکه شهرداری کاملا در جریان اتفاقات اخیر هست، افزود: از مسئولان شهرداری، شورای شهر و کسانی که در جریان این اقدامات هستند، درخواست میکنم فضای بزرگتری را در اختیار این مرکز قرار دهند؛ چراکه تجربه ایجاد اشتغال برای زنانی که قطع سوءمصرف مواد داشتهاند، امیدوارکننده بوده است و توانستهایم تعداد زیادی از آنها را به زندگی برگردانیم. اگر فضای بزرگتری در اختیار ما قرار گیرد میتوانیم، از گروه بیشتری از این زنان حمایت کنیم. ارشد با اشاره به برخی خدمات این مرکز افزود: بیش از ۴۵٠ پرونده از زنانی داریم که از ما حمایت اجتماعی دریافت میکنند. هر هفته بیش از ٢٠ نفر از مبتلایان به اچآیوی و در معرض انتقال آن از خدمات دندانپزشکی ما استفاده میکنند. روزانه بیش از ٢٠ نفر از زنان در این مرکز اشتغال دارند و حقالزحمه دریافت میکنند. جلسات NA هفتگی برگزار میکنیم و مهارتهای اجتماعی و زندگی را به زنان میآموزیم. همچنین مشاورههای فردی و گروهی روانشناسی، مددکاری اجتماعی و حمایتهای حقوقی مانند دریافت شناسنامه برای این زنان و فرزندانشان و مسائل مرتبط با طلاق و ازدواج انجام میشود./ ایسنا


پاکسازی طبیعت ایران به دریا رسید

قرار سبز هفته دوم شهریور؛

فعالان محیط زیست سراسر کشور در قرار سبز هفته دوم شهریورماه به فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر فعالان محیط زیست سراسر کشور در قرار سبز هفته دوم شهریورماه  به فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست پرداختند.

در شهر شیراز استان فارس سازمان‌های مردم نهاد استان فارس در نامه‌ ای سرگشاده به رئیس جمهور نسبت به توزیع ناعادلانه آب که منجر به خشک شدن تالاب‌های این استان و عوارض محیط زیستی متعدد این استان شده ابراز نگرانی کرده و خواستار کارگروه ویژه برای نجات تالاب های استان فارس شدند.

در همین شهر فعالیتهای آموزشی مربوط به کودکان در حمایت از روز ملی یوزپلنگ ایرانی، با همت کانون جوانان نگاه فردا و مشارکت و همراهی گروه های خانه فرهنگ بومگردان، مدرسه طبیعت بومبان، احیا کنندگان تالاب کمجان، حلقه سبز زمین، مهرپروران سبز، گروه دوچرخه سواری فرهنگ، رفتگران طبیعت فارس، ایلفا، موسسه حامیان پاک طبیعت (نارون)، انجمن یوزپلنگ ایرانی، سازمان مدیریت پسماند و اداره کل ورزش و جوانان در شیراز انجام شد.

برنامه پاکسازی و فرهنگسازی در منطقه تنگ تیزاب هم با استقبال و همراهی گردشگران و اهالی بومی با همت پاکسازان طبیعت فارس صورت گرفت.

در نورآباد ممسنی در همین استان هم آبیاری درختان کُنار کاشته شده در تپه نورالشهدا با همت حامیان طبیعت زاگرس ممسنی انجام شد.

گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان استان فارس هم برای همکاری و هم یاری با محیط بانان، برای کنترل منطقه حفاظت شده به همراه آنان به مدت ۱۲ ساعت در کوه ها به گشت زنی پرداختند.

در شهر اقلید استان فارس پاکسازی و فرهنگسازی در منطقه گردشگری امام زاده زبیده خاتون به همت همیاران و پاکسازان طبیعت اقلید انجام شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان کارگاه آموزشی کودکان همراه با پخش فیلم در خصوص حفاظت و حمایت از یوزپلنگ ایرانی توسط انجمن محیط زیستی بوم بانان در سالن کانون فکری پرورشی کودکان لاهیجان صورت گرفت.در شهر تالش استان گیلان هم سلسله کارگاه آموزشی آشنایی با جنگلهای هیرکانی در اردوی هلال احمراستان گیلان توسط کمیته آموزش موسسه محیط زیستی شقایقهای وحشی هیرکانی انجام شد.ادامه فعالیت‌های خیرخواهانه ستاره بسکتبال آسیا

دوشنبه 13 شهریور 1396 

به‌ گزارش ‌ایسکانیوز ، ستاره بسکتبال ایران و آسیا که بعد از درخشش و نایب‌ قهرمانی در کاپ آسیا و بازگشت به ایران به مشهد سفر کرد و مهمان آسایشگاه معلولان فیاض‌ بخش بود در حرکت خیرخواهانه دیگر، پیراهنش را به انجمن حامی اهدا کرد.

انجمن حامی، سازمانی مردم نهاد و داوطلبانه است که برپایه اعتماد عمومی و جذب کمک‌های نقدی، معنوی و بشر دوستانه نیکوکاران و حمایت نیروهای متخصص با تکیه بر همراهان بومی تلاش می‌کند تا ضمن ساخت، بازسازی، توسعه و تجهیز فضاهای آموزشی و فرهنگی و هم‌چنین نظارت و پشتیبانی و ارتقای دائم آن‌ها در مناطق بسیار دورافتاده و محروم امکان تحصیل، رشد فرهنگی و ارتقای سطح کیفی آموزش را برای کودکان و نوجوانان این مناطق فراهم آورد و دسترسی آن‌ها را به فرصت‌های مناسب برای رشد آموزشی و فرهنگی و بروز توانایی‏‌های شخصی میسر و از استعدادهای این مناطق در جهت ارتقای فرهنگ و ایجاد زیرساخت جامعه‌ای سالم و کارآمد استفاده کند.

حامد حدادی ارزشمندترین بسکتبالیست کاپ آسیا و پرافتخارترین بازیکن قاره کهن پیراهن ورزشی‌اش در کاپ‌آسیا را به حامی اهدا کرده‌ است. همه ملی‌پوشان ایران در این مسابقات روی این پیراهن امضا کرده‌اند که توسط ستاره بی‌نظیر بسکتبال آسیا به حامی اهدا شده‌است.تالاب‌های فارس در حسرت حق‌آبه هزاران ساله

سازمان‌های مردم‌نهاد ابزار نگرانی کردند؛

جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس در نامه‌ای به رئیس جمهوری نسبت به توزیع ناعادلانه آب که منجر به خشک شدن تالاب‌های این استان و عوارض زیست محیطی متعدد شده ابراز نگرانی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، جمعی از سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس در نامه‌ای به رئیس جمهوری که نسخه‌ای از آن برایخبرنگار مهر ارسال شده نسبت به توزیع ناعادلانه آب که منجر به خشک شدن تالاب‌های این استان و عوارض زیست محیطی متعدد  و در نتیجه رنج شهروندان این استان شده ابراز نگرانی کردند.

نویسندگان این نامه گفتند: رای حد اکثری و انتخاب ملت فهیم ایران امیدواری در نوع تدبیر بوده و هست، و این مهم در سایه اقدام و عمل و ایستادگی در برابر ناملایمات تا رسیدن به اقتصادی پویا و طبیعتی زیبا و پایدار محقق خواهد شد.

سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس تاکید کردند: به استحضار می‌رساند وضعیت منابع آبی استان فارس در پی سوء مدیریت های اعمال شده و توزیع نا عادلانه آب به شدت بحرانی است، و متاسفانه اقدام علاج بخشی در راستای خروج از این بحران تا کنون صورت نگرفته و خشکی تالابها و دریاچه های این استان گواه این مدعاست.

نویسندگان این نامه تصریح کردند: تالابهای بین المللی سه گانه طشک، کمجان و بختگان بعنوان سومین پهنه تالابی داخل کشور از رودخانه کر تغذیه و آبگیری می‌شدند که سالهاست در حسرت حق‌آبه هزاران ساله با خشکی و زوال دست و پنجه نرم می‌کنند و زیستمندان این تالابها قربانی سدسازی افراطی، اشتباهات و خطای محاسباتی متولیان وقت امور آب شده است. تا جایی که اخیرا شاهد گرفتار شدن هزاران جوجه فلامینگو در بستر نمکی دریاچه هستیم که عملا قادر به پرواز نیستند.

نویسندگان این نامه افزودند: مضافا اینکه ریزگردهای الوده ناشی از خشکاندن تالابهای سه گانه یادشده سلامت ساکنان حاشیه نشین آن را با مخاطرات جدی مواجه کرده است و بخش عمده ای از سکنه مسیر رودخانه کر و حاشیه تالابهای سه گانه  فوق در بخش هایی از کربال، و شهرهای ارسنجان، نیریز، خرامه واستهبان  که تولید کنندگان عمده محصولات کشاورزی و دامی بودند، بالاجبار مبادرت به ترک وطن و سکونت اجباری در حاشیه  شهر ها شده اند.

سازمان‌های مردم‌نهاد استان فارس در پایان تاکید کردند: آسیب های جبران ناپذیر و غیر قابل انکار و وضعیت نابسامان فعلی مستلزم عزم جدی مسئولان و عنایت ویژه حضرتعالی در تشکیل کارگروه ویژه و ستاد احیاء تالابهای فوق خواهد بود تا کام خشک تالابها و رنج این مردم سیراب و گوارا شود.دعوت به سفری برای تحقیق در باره خزندگان

گروه طبیعت گردی آندرس با همکاری موسسه مطالعات خزندگان و دوزیستان ایرانیان برگزار می کند: سفر علمی و ماجراجویانه در جستجوی خزندگان کویر*

اشنایی با خزندگان روز فعال و شب فعال*اشنایی با نحوه مطالعه وتحقیق میدانی*عکاسی از خزندگان و...

تاریخ برنامه: 23 و24 شهریور ماه ١٣٩۶

ساعت حرکت: 1 بعدازظهر از تهران

محل برگزاری سفر علمی: کویر مرنجاب

تمامی علاقه مندان از سراسر ایران امکان شرکت در این برنامه را دارند.

خدمات:

*ترانسفر رفت وبرگشت از تهران تا کویر مرنجاب ( ترانسفر مناسب با تعداد نفرات تدارک دیده می شود)*

مدرس خزندگان

لیدر تخصصی طبیعت گردی

همراهی تیم پزشکی و کیف کمک های اولیه تخصصی گزیدگی*

گشت شبانه در جستجوی خزندگان شب فعال*

گشت روز در جستجوی خزندگان روز فعالو...

لوازم مورد نیاز: کفش ساق دار مناسب کویر، لباس مناسب، چادر، کیسه خواب، وعدهای غذایی برای 1.5 روز، وسایل و داروهای شخصی، کلاه افتاب گیر، دوربین عکاسی جهت عکاسی از خزندگان،هدلامپ یا چراغ قوه

عزیزان دقت داشته باشند دوستان از تمام استان ها لازم هست که تهران حضور داشته باشند وبه گروه ملحق شند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و هزینه آن تماس حاصل فرمایید

عباس نوروزی /لیدر رسمی طبیعت گردی.09386486628


انجمن رایحه سبز: درباره روز ملی یوزپلنگ ایرانی بیشتر بدانیم

در نهم شهریورماه ۱۳۷۳ و در یک روز گرم تابستانی، یک یوزپلنگ ماده به همراه سه تولهاش برای نوشیدن آب به سوی نخلستانهای اطراف بافق آمد، اما در میان تعدادی از مردم محلی ناآگاه محاصره میشود و مادر پس از مدتی مقاومت در برابر حملات و ضربات مردم که توسط سنگ و چوب به آن وارد میشود فرار میکند اما سه تولهاش گرفتار میشوند. یکی از شاهدان، خود را به اداره محیط زیست بافق میرساند و ماموران محیط زیست را مطلع میکند. زمانیکه ماموران به محل میرسند با لاشه بیجان یکی از تولهها مواجه میشوند اما دو توله دیگر با وجود جراحات شدید همچنان زنده بودهاند و به یزد منتقل میشوند. شدت ضربات وارده بر سر و روی یکی از تولهها باعث مرگ او در میانه راه می شود. توله سوم در یزد توسط دامپزشک مداوا می&شود اما برای نجات از مرگ بلافاصله به تهران منتقل میشود. طبق گزارشهای محیطبانان بافق، ماده یوز هر روز به نزدیکی شهر و نخلستان میآید تا تولههای را جستجو کند اما بعد از یک هفته جستجوی ناکام، دیگر در محیط دیده نشد.توله بازمانده به پارک پردیسان در تهران منتقل شد و ماریتا نام گرفت و بعد از مدتی بهبود یافت. در آن زمان ماریتا تنها یوزپلنگ در اسارت ایرانی در جهان بود. همه یوزپلنگ های دیگری که در دنیا در اسارت نگه داری می شدند، آفریقایی بودند. به همین دلیل تصاویر ماریتا در نشریات و رسانه های علمی مختلف دنیا به چاپ میرسید و بعنوان نماد یوزپلنگ ایرانی شهرت یافت.در سال ۱۳۸۶ به پیشنهاد انجمن یوزپلنگ ایرانی و با همکاری پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی و دیگر تشکلهای محیط زیستی، روز ۹ شهریور بعنوان روز ملی یوزپلنگ ایرانی پیشنهاد شد. در آن سال، اولین جشنواره روز ملی یوزپلنگ ایرانی در موزه طبیعت و حیات وحش دارآباد برگزار شد و همزمان برنامه های آموزشی مختلفی در شهرهای مختلف محدوده زیستگاهی یوزپلنگ توسط سازمان های مردم نهاد محیط زیستی و ادارات حفاظت محیط زیست برگزار شد. از آن تاریخ هر ساله به این مناسبت، فعالیت های مختلفی در تهران و نقاط مختلف کشور جهت اطلاع رسانی در مورد وضعیت یوزپلنگ و حیات وحش کشور، برگزار می شود />منبع: انجمن رایحه سبز


خانه ای که در دل طبیعت سوخت

قرار سبز هفته نخست شهریورماه؛

فعالان محیط زیست سراسر کشور در قرار سبز نخستین هفته از شهریورماه امسال به فعالیت‌های متنوعی برای حفظ محیط زیست کشور اقدام کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، فعالان محیط زیست هفته نخست شهریورماه را با فعالیت‌های متنوعی برای حفظ محیط زیست کشور آغاز کردند.

در استان فارس در کازرون پویش اشتراک سبز به ابتکار انجمن‌میراث پریشان با همراهی کانون تبلیغات سفید پررنگ از ابتدای تابستان امسال آغاز شد که طی آن از مردم خواسته شد که کتاب های استفاده شده خود را به این انجمن تحویل دهند تا به صورت مناسب دوباره مورد استفاده قرار گیرند. در طی مدت برگزاری پویش بیش از ۴ هزار جلد کتاب درسی و غیر درسی تحویل داده شد که تعدادی از کتاب ها و جزوات تحویل داده شده، جزو کتب بازیافتی قرار گرفت و تعدادی از کتاب هایی که برای ایستگاه های مطالعه مناسب بوده جدا شده اند و بقیه برای استفاده مجدد قرار است به متقاضیان در کتابخانه ها، روستا ها عرضه شود. همچنین این انجمن در صدد ایجاد یک ایستگاه مطالعه با کمک خیرین در کازرون است.در این استان درنورآباد ممسنی هم آبیاری درختان تپه نورالشهدا با همت انجمن حامیان طبیعت زاگرس و همچنین برنامه سه شنبه بدون خودرو با حضور روسای ادارات آموزش و پرورش، منابع طبیعی، هلال احمر، محیط زیست، ورزش و جوانان و کمیته امداد انجام شد.

درسروستان استان فارس هم در ادامه برنامه‌ها انجمن عاشقان طبیعت سروستان، این هفته آبیاری نهالهای اطراف چشمه آب تزنگ که در فصل زمستان کاشته شده، انجام شد.

در شیراز هم برنامه پاکسازی رفتگران طبیعت فارس در منطقه تنگ مهریان و تنگ کبوتری با پاکسازی منطقه از زباله انجام شد. در این برنامه زباله های منطقه به ویژه منطقه ورودی که مملو از زباله بود پاکسازی و آموزش های زیست محیطی به مردم بومی منطقه و همچنین گردشگران داده شد.

در استان کرمانشاه دهیار روستای چقاگینو از توابع بخش ماهیدشت با مشارکت اهالی روستا اقدام به کاشت بیش از پانصد درخت در روستا و حاشیه جاده ورودی به صورت کمربند سبز روستا کرده است که با سیستم قطره ای آبرسانی می‌شود.

در یاسوج آبیاری نهال های کاشته شده گلابی وحشی و زالزالک در پارک جنگلی شهر یاسوج (استان کهگیلویه و بویراحمد) با همت نهضت سبز زاگرس انجام گرفته است.

در کردستان هم دیدار هیئت مدیرە انجمن «پاژین» بانه با استاندار کردستان و تعدادی دیگر از مسئولان محلی در خصوص پیگیری خواست های کمپین «اتحاد برای حفظ جنگلهای زاگرس» صورت گرفت.

در استان گیلان بازسازی خانه ای که در عمق جنگل های سیاهکل تنها پناه خانواده سبز و دو کودک خردسال یاور محیط زیست بود انجام شد. آغاز عملیات خیرخواهانه ساخت واحد مسکونی آتش گرفته همراه با وسائل اهدایی در روستای کاشکی با کمک های اعضا بوم بانان صورت گرفت که در ادامه ساخت مسکن کاشکی، مصالح ساختمانی جهت ادامه پروژه ساخت شامل بلوک، سیمان و شن با کمک خیرین مردمی به این روستا انتقال داده شد.

در ایلام مشارکت انجمن بانوان طبیعت دوست درپاک سازی حاشیه رودخانه سراب با همت انجمن آبدانان ایلام رخ داد.در اصفهان هم انجمن صلح با طبیعت اصفهان با هدف درخواست از شهردار و شورای شهر اصفهان مبنی بر استفاده و گسترش انرژی‌های پاک، تبدیل منطقه سگزی به شهر انرژی‌های خورشیدی و رعایت و اجرای قانون هوای پاک خصوصاً ماده ۷، ۱۰، ۲۰ و ۲۲ از توربین بادی کوه صفه بازدید کردند.
← صفحه بعد صفحه قبل →