اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

گرگان: افتتاحیه اولین خانه تشکل های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری

اولین خانه تشکلهای حوزه میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری افتتاح شد. مراسم این افتتاحیه در روز دوازدهم تیرماه 1394 در هر گرگان برگزار شد. در این مراسم نمایندگان تشکل های غیردولتی و گروهی از مقامات حضور داشتند.

گزارش کامل همایش میراث به زودی منتشر خواهد شد.


رینه: یازدهمین برنامه جشن تیرگان

یازدهمین برنامه جشن تیرگان در شهر رینه برگزار می گردد.


عناوین برنامه ها به شرح زیرمی باشد:

 • صبح ازسا عت9الی 13 : غرفه های زیست محیطی، صنایع دستی، میزگرد زیست محیطی، نقاشی کودکان، برنامه میدانی
 • بعدازظهرازساعت 14الی17:‌ سخنرانی، اجرای تیاترحماسی، موسیقی اقوام هفت ناحیه کشور، معرفی شخصیت برجسته محیط زیست در سال 93 و ....

مشخصات برگزاری: 

 • مکان:شهررینه دانشگاه پیام نور
 • زمان:  دوم مرداد 1394 

خواهشمندیم از آوردن ظروف یک بار مصرف خودداری نموده و لوازم مورد نیاز مثل آب، لیوان، کاسه و ... را همراه داشته باشید.


انجمن دوستداران دماوند کوه


گرگان: نمایشگاه عکس‌ها و آثار تاریخی سرزمین گرگان

انجمن حامیان بافت‌ها و محوطه‌های تاریخی سرزمین گرگان برگزار می کند:
نمایشگاه عکس‌ها و آثار تاریخی سرزمین گرگان

 • زمان: 13 الی 28 تیر 1394، هرشب از ساعت 21 الی سحر
 • مکان: گرگان، بافت تاریخی، محله سرچشمه، پشت امام‌زاده نور، خانه تاریخی شفیعی (خانه گرگان)

با حضور انجمن‌های خیریه «من بهارم»، «بهکوش» و «انجمن ضایعه نخاعی»


ارومیه: اولین گردهمایی بزرگ داوطلبان انجمن خیریه امید برگزار شد

اولین گردهمایی بزرگ داوطلبان انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی (مرکز پژوهشی ودرمانی امید) با حضور داوطلبان در مرکز همایشهای این انجمن برگزار شد.

دکتر جواد خشابی رئیس هیأت مدیره انجمن خیریه امید ضمن خیر مقدم گویی و سخنرانی در این گردهمایی گفت: سازمان های مردم نهاد تنها با حضور نیروهای داوطلب معنا یافته و این حضور تفاوت بزرگ این سازمان ها با سازمان های دیگر را ایجاد می کند.

وی با اشاره به اینکه امروزه یکی از اصلی ترین دغدغه های سازمان های مردم نهاد مدیریت و سازمان دهی و استفاده از پتانسیل های نیروهای داوطلب است افزود: داوطلبان از ابتدای فعالیت انجمن خیریه امید در قالب گروه های جوان و بانوان در این انجمن نقش داشته و زحمات بسیاری را در راه اهداف انجمن متحمل شدند.

پیمان غنی زاده مدیر داوطلبان و روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان دیگر سخنران این برنامه بود که با بیان اهداف برگزاری گردهمایی گفت:  این گردهمایی با هدف ترویج و توسعه فرهنگ نیکوکاری و کار داوطلبانه، تکریم داوطلبان و تاکید بر همدلی و همگرایی بین این گروه ها برگزار می شود. وی در ادامه  با اشاره به  تعریف کار داوطلبانه و شاخص بخشایش از نظر بنیاد جهانی کمک به خیریه ها CAF  گفت:  کمکهای نقدی و غیر نقدی به همراه  کار داوطلبانه بر اساس زمان این شاخص را شکل می دهند که این خود نمایانگر اهمیت فعالیتهای داوطلبانه و کار داوطلبی در جهان است. مدیر داوطلبان انجمن خیریه در ادامه با اعلام این خبر که طبق بررسی های موسسه تحقیقاتی گالوپ بر اساس شاخص بخشایش در سال 2011 ایران در رتبه 91 جدول نیکوکاری قرار دارد،  این امر را ناشی از فقر فرهنگی و عدم توانایی در مدیریت و سازماندهی داوطلبان دانست.

غنی زاده در ادامه با ارائه توضیحاتی درباره مدل فرآیند مدیریت داوطلبان در انجمن خیریه امید گفت: در پایان سال 1389 تعداد 45 نفر در این انجمن بطور فعالانه کار داوطلبانه داشتند که این رقم در پایان سال 1393 به 245 نفر رسیده است.  

مدیر روابط عمومی انجمن در پایان به ارائه گزارش عملکرد داوطلبان انجمن امید پرداخت و گفت 11000 ساعت کار داوطلبانه در سال 1393در انجمن ثبت شده که با توجه به اینکه این موضوع اخیرا در انجمن پی گیری می شود این رقم تا دو برابر نیز قابل ثبت بود.

جناب آقای سیروس حشمت مدرس دانشگاه با 50 سابقه در حوزه مددکاری نیز در این گردهمایی به ادای سخنرانی در ارتباط با خصوصیات فعالیتهای داوطلبانه و ... پرداخت.

تقدیر از داوطلبان انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان آذربایجان غربی در چهار گروه پیشکسوتان داوطلب، متخصصین داوطلب، داوطلبان ادوار گذشته  وداوطلبان فعال حال حاضر انجمن، اجرای موسیقی و اجرای پرفورمنس پازل نماد گردهمایی انجمن خیریه امید از دیگر برنامه های این گردهمایی بزرگ بود.

روابط عمومی انجمن خیریه حمایت از بیماران مبتلا به سرطان  آذربایجان غربی - مرکز پژوهشی و درمانی امید


مریوان: آغاز به کار نمایشگاه عکس پرندگان مریوان

نمایشگاه عکس پرندگان مریوان روز چهارشنبه بیست و سوم اردیبهشت ماه 1394 به مناسبت روز جهانی پرندگان مهاجر و پرنده نگری با هدف آشنایی مردم با دنیای پرندگان، لزوم حفظ زیستگاه پرندگان و رونق اکوتوریسم پرنده نگری  آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در قالب سی و شش اثر در سایز ۵۰ در ۷۰ سانتی متر از طرف تیم پرنده نگری زریبار ( انجمن سبز چیا) با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کردستان در نگارخانه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان مریوان در حال برگزاری است.

نمایشگاه با حضور مسئولین و جمع کثیری از اعضای انجمن سبز چیا، مسئولین محترم اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، اداره حفاظت محیط زیست و دوستداران دنیای پرندگان، به دست آقای کمال کهنه پوشی از اعضای فعال انجمن سبز چیا افتتاح شد.


تهران: آیین اعتکاف در مسجد دلهای کودکان توسط جمعیت امام علی (ع) -

برای دومین سال برگزار می شود:
«آیین اعتکاف در مسجد دلهای کودکان»
=================
همزمان با میلاد مولا علی، و به مناسبت ایام اعتکاف
در روز شنبه 12 اردیبهشت 1394
اعضای داوطلب جمعیت امام علی به محله های حاشیه می رویم و یک روز از صبح تا شب در کنار کودکان و مادران و خانواده های نیازمند این محله به فعالیت های اجتماعی می پردازیم
برنامه ها شامل: خدمات بهداشتی و پزشکی، برنامه های فرهنگی و هنری (نقاشی، تئاتر، قصه خوانی، موسیقی و...) و فعالیت های زیست محیطی و کمک به بهسازی زیرساخت های سکونتی منطقه، ارتباط با اهالی و... می شود.

============
* توجه * کلیه دوستانی که مایل به حضور در برنامه هستند، لازم است فرم ثبت نام را تکمیل فرمایند. بر اساس اولویت ثبت نام با عزیزان تماس گرفته می شود. دوستان در روز اجرای طرح در محلی که جمعیت تعیین می کند حاضر می شوند و از آنجا به منطقه اجرای برنامه که یکی از محله های حاشیه است، اعزام می شوند و تعهد می کنند که یک روز کامل در فضای جمعیت امام علی و در کنار کودکان و خانواده های آنان باشند.
============
شما نیز می توانید در این آیین اعتکافی جمعیت امام علی همراه ما باشید:
https://docs.google.com/…/1QyUjR_jHw2WkE2UnLTPrO6S…/viewform
===========تهران: سخنرانی: "کالبدشکافی عشق" در بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده

بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده برگزار می کند:
موضوع سخنرانی: "کالبدشکافی عشق"
با حضور: سرکار خانم زاهدی

 • زمان: 9 اردیبهشت ماه 1393 از ساعت 17 لغایت 18:30
 • مکان: بنیاد نیکوکاری شروین روبن زاده، تهران، خیابان شریعتی، رو بروی خیابان ملک، خیابان شهید باقری شبستری، شماره 71
همچنین : 
ثبت نام دوره "تحلیل رفتار متقابل" (دوره مقدماتی)
روزهای یکشنبه از ساعت 18 لغایت 21
به مدت 5 هفته
مدرسان: سرکار خانم مریم محبتی و جناب آقای احسان یزدان پناه
شروع دوره: 13 اردیبهشت ماه 94
بنیادذشروین روبن زاده سازمانی است غیر دولتی که با هدف توانمندسازی افراد آسیب دیده از سوگ (با تاکید بر زنان و کودکان) در تهران فعالیت می کند.
وب سایت بنیاد:  http://www.bonyadeshervin.com/

تهران: بازدید گری لوییس نماینده مقیم از مؤسسه خیریه بهنام دهش پور

تهران . موسسه خیریه بهنام دهش پور- گری لوییس نماینده مقیم برنامه توسعه ملل متحد در ایران سوم اردیبهشت از دفتر موسسه خیریه بهنام دهش پور در بیمارستان شهدای تجریش دیدار نمودند. 

در این دیدار گری لوییس به همراه همسر خود با خانم شهلا دهش پور بنیانگذار موسسه به گفتگو نشستند.  در ابتدای این گفتگو خانم دهش پور درباره شروع روند بیماری بهنام در سن هفده سالگی و شرایط جسمی او در زمان شکل گیری سازمان که با حضور و خواست قلبی خود بهنام برای حمایت از بیماران مبتلا به سرطان شکل گرفت توضیح داد. وی در ادامه توضیحاتی در خصوص دستگاه ها و بخش های مختلف درمانی موسسه ارائه نمودند که از آن میان می توان به ساختمان در دست احداث به منظور غربالگری سرطان سینه و فعالیت بخش مددکاری اشاره نمود. 

وی افزود این موسسه تقریبا 6000 بیمار تحت درمان دارد که از خدمات مادی و معنوی نیکوکاران این موسسه بهره من میباشند . او تاکید کرد که ما هرگز انها را رها نمی نماییم و حتی خانواده های محترم این عزیزان نیز می توانند از خدمات این موسسه بهره مند گردند.

گری لویسس نیز پس از شنیدن صحبت های خانم دهش پور ضمن ابراز خوشحالی از حضور موسسه خیریه بهنام دهش پور فرمودند : متاسفم از اینکه بهنام در جوانی تصمیم به پرواز گرفت نمی توانم تصور کنم شما و پدرش چه دردی در سینه دارید اما خوشحالم از اینکه او کار بزرگی انجام داد این بهترین کار است که یک انسان به انسان دیگر کمک کند.

وی اظهار داشت : یکی از پروژه های سازمان ملل "بهداشت" است که شامل شش بخش می شود و بهداشت و سلامت یکی از مهمترین این بخشها می باشد .با توجه به توسعه کشورها امار بیماری های واگیر دار هم افزایش پیدا کرده و دولت جمهوری اسلامی ایران از نمایندگی سازمان ملل متحد در تهران خواسته که در بیماری های غیر واگیر دار همچون سرطان نیز فعالیت داشته باشیم.

او همچنین به پیشگیری بیماری سرطان تاکید کرد و گفت تمام تمرکز ما تا دو سال اینده این خواهد بود که از بروز بیماری سرطان جلوگیری نماییم و این کار با همکاری کارمندان ما در دفتر سازمان ملل متحد خواهد بود چرا که سالهاست بر روی پروژه های پیشگیری و اطلاع رسانی بیماری سرطان فعالیت می نمایند در این دیدار کتابی از طرف بخش توسعه سازمان ملل با یادداشت و امضای گری لوییس به کتابخانه کودک خیریه بهنام دهش پور اهدا گردید.

نماینده سازمان ملل پس از دیدار از کتابخانه و بخش قلک موسسه خیریه و بصورت نماذین یکی از قلکهای موسسه ما را که به رنگ ابی که این رنگ نماد سازمان ملل میباشد را برگزیدند و در این حین با یکی از بیماران تحت پوشش موسسه که مبتلا به سرطان بوده و دوسال پیش بهبود یافته است ملاقات نمودند .سپس از بخش های مختلف رادیوتراپی و دستگاه شتاب دهنده خطی نیزدیدن کرد. وی به همراه همسر و همراهان خود از بخش اطفال بیمارستان شهدای تجریش که تحت پوشش این موسسه قرار گرفته است بازدید بعمل آوردند و با تعدادی از کودکان تحت درمان این بخش دیدار نمودند و در پایان با چشمان پر از اشک به خانم دهش پور و داوطلبین گفت : قدرت قلبی همه شما را در این موسسه تحسین می کنم.


تهران: برگزاری کنسرت اقای مهدی مدرس به نفع انجمن دیستروفی

ای که دستت میرسد کاری بکن/ پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

از آنجا که فرهنگ کمک به همنوع از دیرباز در آداب و رسوم ایرانیان وجود داشته است این بار نیز انجمن دیستروفی ایران با کمک خیرخواهانه خواننده ی خوب کشورمان آقای مهدی مدرس و اجرای کنسرت ایشان به نفع انجمن مبتلایان به دیستروفی قصد دارد بستری مطمئن و امن برای کمک های شما نیکوکاران گرامی و علاقمندان به موسیقی فراهم آورد.

دوستان گرامی شما با تهیه ی بلیط و شرکت در کنسرت آقای مهدی مدرس و یا حتی تنها خرید بلیط و هدیه به این انجمن می توانید ما را در این امر انسان دوستانه و خیرخواهانه یاری نمائید.

برای خرید بلیط به صورت اینترنتی به سایت iranconcert.com مراجعه نمائید.

 • زمان : روز جمعه 18 اردیبهشت 94 ساعت21
 • آدرس : ابتدای بزرگراه کردستان، تالار ایوان شمس
 • مراکز فروش بلیط : ققنوس : 22738007، پاز : 22587846، کافه ملون : 88073602، نگین: 88084276

منتظر حضور پرمهر شما سروران گرامی در این کنسرت بی نظیر هستیم.

برای خواندن اطلاعیه برگزاری کنسرت از روی سایت انجمن دیستروفی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

http://www.dystrophy.ir/…/713-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A


سمیرم: نوزدهمین برنامه رفتگران طبیعت سمیرم برای پاکسازی دنگزلو

نوزدهمین برنامه رفتگران طبیعت سمیرم به مناسبت روز زمین پاک در دنگزلو سمیرم در روز جمعه چهارم اردیبهشت 1394 انجام شد. اطلاعات بیشتر در باره این اقدام هنوز ارسال نشده است. برای اطلاع بیشتر به وب سایت رفتگران طبیعت سمیرم مراجعه کنید:  http://roftegaranetabiat.ir/