اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

 

دوستان عزیز سلام،

 

تعداد ایمیل های ارسال شده در باره گروه خیری سازمان های غیردولتی آنقدر زیاد بود که هنوز نتوانسته ام همه آن ها را بخوانم. بیش از 20 درصد از کل اعضا (2300 عضو) به ایمیل من در باره نظرخواهی پاسخ داده اند. من از همه این دوستان سپاسگزارم. این همه انرژی ارسال شده به گروه باعث می شود که من با توان بیشتری گروه را هدایت کنم. بیش از پنجاه نفر نوشته اند که حاضرند که داوطلبانه برای گروه فعالیت کنند و این باعث خوشحالی و نشاط بیش از حد من است. امیدوارم که من به همراه دوستانی که در خانه فرهنگ و توسعه پایدار به من کمک می کنند بتوانیم که سومین سال گروه خبری را به بهترین وجه به پیش ببریم.

 

در ضمن در طول دو هفته گذشته در کردستان بودم و میزان دسترسی من به اینترنت خیلی کم بود. لذا تلاش کردم که پیام های ارسال شده به گروه را در این مجموعه جمع بندی کنم و برایتان ارسال کنم.  – نشاط

 

چندین ایمیل از سایت زیر دریافت کرده ام که توجه دوستان غیردولتی را به روش های درمانی خداگر جلب کرده است. نشانی سایت آن چنین است. لطفا خودتان مطالعه فرمایید: http://www.shafaa.com

 

دکتر پدرام موسوی هم یک ایمیل در باره کمک های شورای جمعیت در باره دوره های فوق دکتری فرستاده است. متن انگلیسی آن به شرح زیر است:

The Population Council Fellowship for Postdoctoral Training is open to candidates having a Ph.D. or an equivalent degree in demography or related social sciences. You must wish to undertake postdoctoral training and research at an institution other than the one at which you received your Ph.D. Please note that a strong application in this category must include a letter from an internationally recognized professional in the population field who is willing to be responsible for the applicant's academic program at the proposed institution. Fieldwork funds are not provided at this level. Fellowships will be awarded for advanced training in population studies (including demography and public health) in combination with a social science discipline, such as economics, sociology, anthropology, or geography. Awards will be made only to applicants whose proposals deal with the developing world. The typical award is for 12 months and is nonrenewable. This award consists of a monthly stipend, transportation expenses, allowances for books and supplies, and health insurance. Tuition at the postdoctoral level is not included in the award.

http://www.popcouncil.org

 

آقای امیر حسین برمکی و خانم هواکمیان هم چند ایمیل در باره اجلاس جهانی جامعه اطلاعاتی فرستاده است. این ایمیل ها به انگلیسی بوده است. اگر می خواهید که در باره جامعه مدنی و این اجلاس اطلاعات بیشتری داشته باشید، به نشانی اینترنتی زیر مراجعه کنید:

http://wsis.funredes.org/plenary/

 

یک خبر هم از انجمن یوزپلنگ ایرانی رسیده است مبنی بر اینکه انجمن هر ماه یک بار نشستی را در روزهای پنج شنبه از ساعت 4 الی 6 بعداز ظهر در موضوع حیات وحش برگزار می کند. تلفن دفتر انجمن 8005926 است و ایمیل آنها  safzav@yahoo.com است. علاقه مندان با آنها تماس حاصل فرمایند.

 

آقای مهرداد حمزه از همدان هم خبری در باره یک گروه در باره فعالیت های داوطلبانه در سایت کلوب فرستاده اند که آقای حسام الدین نراقی راه اندازی کرده است. علاقه مندان می توانند از این سایت دیدن کنند.

http://club11904.cloob.com/club.php?he=5&id=11904

 

مرجان قورچیان هم یک نامه ای برای گروه فرستاده اند و در آن چنین نوشته اند: ما برای سفر به جنوب ایران: شوش و شوشتر نیاز به اطلاعات در زمینه هتل ها یا مسافرخانه ها داریم. اگر کسی در این خصوص اطلاعاتی دارد به مرجان کمک کند. ایمیل ایشان چنین است: mgh572002@yahoo.com

 

چندین نامه هم در باره روز جهانی خشونت علیه زنان دریافت کردم. متاسفانه این زمانی بوده است که من در کردستان بودم. یکی از نامه ها دعوت نامه ای از سوی خانم دکتر صدیقه ضیایی رئیس مرکز تحقیقات سلامت زنان فردا بوده است. به هر حال مراسم آنها روز سوم آذر برگزار شده است. می توانید که خبر این مراسم را از خود آنها درخواست نمایید. به هر حال سخنرانان این مراسم اساتید زیر بوده اند:

آقاي دكتر هادي خانيكي (جامعه شناس و عضو هيأت علمي دانشگاه علامه طباطبايي)

آقاي دكترجعفربوالهري (روانپزشك و عضو هيأت علمي دانشگاه علوم پزشكي ايران)

آقاي كامبيز نوروزي (حقوق‌دان و عضو هيأت علمي دانشگاه جامع علمي- كاربردي)

به همراه ارايه گزارشي از وضعيت خشونت عليه زنان در ايران، توسط نمايندگان وزارت كشور

لازم است که در اینجا واقعا از آنها عذرخواهی نمایم.

 

یک نفر هم درخواست کرده است که به وب لاگش سر بزنید :

 http://borhan.mihanblog.com/

 

یک ایمیل هم به شرح زیر از طرف خانم مریم حسیخواه  maryam2000@gmail.com به گروه ارسال شده است:

_____

دوستان عزیز:

 روز پنجشنبه، برنامه ای با هدف مبارزه با گسترش ایدز به همت چند سازمان غیردولتی و نشریه دانشجویی در پارک دانشجو تهران برگزار می شود. در این ایمیل، متن فراخوان را کپی می کنم تا اگر مایل بودید آن را در وبلاگ های خود قرار داده و ما را در انعکاس بیشتر این فراخوان یاری دهید.

 متن فراخوان:

 هم پيمان دربرابر گسترش ايدز

تريبون فمينيستي ايران:

از همه آنان كه به مبارزه با گسترش ايذر در زمينه‌هاي فقر، نابرابري جنسيتي، خشونت عليه زنان و كودكان و همچنین رفع انگ و تبعيض از افراد مبتلا به ايدز و حمايت از حقوق اجتماعي و دسترسي آنان به امكانات بهداشتي_ درماني متعهد هستند، دعوت مي كنيم روز پنج شنبه 10 آذر ساعت 1 بعداز ظهر در مقابل تئاتر شهر به ما بپيوندند.

انجمن تلاشگران سلامت

انجمن حمايتي فرهنگي کودکان کار

انجمن پرسپوليس (کاهش خسارات اعتياد) – کميته رنگين كمان

نشريه دانشجويي رستا

کانون هستيا انديش

مركز فرهنگي زنان

تريبون فمينيستي: اين برنامه با هدف آگاهي بخشي درباره بيماري‌ ايدز و روش هاي پيشگيري از آن، ايجاد حساسيت در ميان مردم و دولت نسبت به ابعاد گسترش اين بيماري و حقوق افراد اچ آي وي مثبت برگزار مي‌شود. اجراي موسيقي و نمايش خياباني از جمله برنامه هاي اين روز است.

 اگر هم مایل به قرار دادن لینک این مطلب در وبلاگ خود بودید لینک زیر آدرس این مطلب هست.

http://www.farnaaz.com/archives/001262.html

همانطور که می دانید وب سایت مرکز فرهنگی زنان یعنی تریبون فمینیستی ایران فیلتر است! ناچار لینک اصل مطلب برای بسیاری قابل دسترسی نیست.

-------

ضمنا چنانکه دکتر موسوی اطلاع داده اند، سایت یونیسف هم روزآمد شده است. به آن سری بزنید:

(Farsi) www.unicef.org/iran/fa

(English) www.unicef.org/iran

 

فصلنامه مطالعات بین المللی هم سایت خود را راه اندازی کرده است. از آقای میلانی نیا برای خبر ارسال شده سپاسگزارم:

http://isj.ir/

سایت کتاب ایران هم یک لینک ارسال کرده است و درخواست کرده است که آنان که کتابی برای چاپ دارند و دنبال ناشر می گردند در این سایت وارد کنند. فکر کردم جالب باشد که آن را بخوانید:

http://www.iiketab.com/ebook/components/bookforpub.htm

نشانی سایت جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست هم برای دیدن به گروه ارسال شده است:

http://www.payamezenderood.com/

 

از سایت انجمن احیای ارزش ها و نیز انجمن توان یاب نیز دیدار کنید:

http://www.spasdi.org

http://www.tavanyab.org

یک سری هم به سایت انجمن روانشناسی ایران بزنید. اطلاعات بسیار خوبی در باره روانشناسی، نشست ها و نیز سایر انجمن های روانشناسی دارد:  http://www.iranpa.org/

 

وب لاگ شخصی آقای حمزه نیز از همدان برای دیدن به گروه ارسال شده است. مطالب خوبی در باره تشکل های غیردولتی دارد:

http://dastneveshtehha.blogfa.com/

 

برای دیدن عکس های نشست اهداف توسعه هزاره هم سایت زیر را ببینید

http://inngos.ir/htm/photo.htm 

===
از دکتر پدرام موسوی، امیرحسین برمکی، جلال محمدلو، مهرداد حمزه، خانم هواکمیان، مریم حسیخواه و حسام الدین نراقی خیلی خیلی ممنون هستم. در ضمن از انجمن های زیر نیز بسیار سپاسگزارم. در عین حال مراتب سپاسگزاری خود را از جمعیت آفتاب، انجمن یوزپلنگ ایرانی،  فصلنامه مطالعات بین المللی،
جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست، انجمن توان یاب، انجمن احیای ارزش ها و انجمن روانشناسی ایران اعلام می کنم. در عین حال از تمام کسانی که برای گروه خبری بازخورد خود را فرستاده اند سپاسگزارم.

سعید نوری نشاط، هماهنگ کننده گروه خبری سازمان های غیردولتی.