اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

 

معرفی برخی از نشریات سازمان های غیردولتی (دی 1384)

تهیه و تنظیم : سعید نوری نشاط (neshat_ngo@yahoo.com)

 

بازگشت، شماره 84 (24 آبان 1384) برابر با 15 نوامبر 2005

بازگشت نشریه رایگان کمیساریای عالی مللل متحد در امور پناهندگان است که هر دو هفته یک بار به زبان فارسی منتشر می شود. این شماره بازگشت به موضوع ایدز اختصاص دارد و اطلاعات عمومی را در باره این بیماری غیرقابل درمان اما قابل پیشگیری ارائه می کند. برای دریافت نسخه ای از نشریه می توانید با واحد اطلاعات جمعی کمیساریا (88057201) در تهران تماس حاصل فرمایید.

 

سایه رنج، فصلنامه داخلی موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی

این نشریه (شماره 6، پاییز 1384) به مدیر مسئولی ریاض الدین طباطبایی و سردبیری انوشه سلاجقه، حاوی مطالب زیر است:

-         گزارش عملکرد موسسه حمایت از آسیب دیدگان اجتماعی در سه ماهه دوم سال 1384

-         دکتر صفاری نیا، مدرس دانشگاه علامه طباطبایی: "خیابانی خوابی" معلول است

-         گفت و گو با یکی از مددجویان موفق سرای احسان

-         بی خانمان ها نیازمند مراقبت های بهداشتی هستند

-         ایدز مشکل دنیا ست.

سایه رنج از کلیه استادان و دانشجویان رشته های روانشناسی، مددکاری و علوم اجتماعی دعوت کرده است که جهت درج مقالات خود در زمینه آسیب های اجتماعی با دفتر مجله تماس بگیرند. شماره تماس فصلنامه (77537007) می باشد.

 

پیام تاریخ شماره 3 آذر 84

پیام تاریخ خبرنامه داخلی انجمن زنان پژوهشگر تاریخ منتشر شد.  در این نشریه دکتر مهدی فرهانی منفرد به عنوان پژوهشگر تاریخ معرفی شده است. در بخش نشست های علمی ماهانه، مطلبی تحت فرضیه ای برای مطالعه مطبوعات زنان در ایران آمده است که گزارشی از سخنرانی دکتر هادی خانیکی است. در این بخش آمده است:

دکتر خانیکی سخن خود را با این سئوال آغاز کرد که آیا اساسا تفاوتی در فهم مطبوعات زنان نسبت به فهم مطبوعات عمومی یا مطبوعات مردان وجود دارد یا همه از یک منشاء واحد سرچشمه می گیرند و آن منشاء واحد برای مطبوعات چیست؟ و در ادامه اظهار داشت که نقش زنان و مطبوعات زنان در تاریخ مسئله مهمی است که گاه جلوه هایی از این نقش آفرینی و تاثیر آن در مطبوعات نادیده گرفته می شود. وی گفت که یکی از منابع مهم و تاثیرگذار برای فهم فضای فرهنگی زنان، رساله معایب الرجال است که توسط بی بی خانم استرآبادی در پاسخ به کتاب تادیب النسوان نوشته شده است. بی بی خانم به دفاع از زنان پرداخته و مطلب زن ستیزانه پاسخ داده است. او در این رساله اساس نقد را بر تغییر رابطه زن و مرد یا ضعیفه بودن زن می گذارد و خواستار یک تحول اجتماعی و فرهنگی عمیق در این نگاه می شود. برای خواندن ادامه این مطلب این نشریه را از دفتر انجمن زنان پژوهشگر تاریخ تهیه فرمایید (66917569).

 

خبرنامه انجمن ایرانی مطالعات زنان

چندین شماره خبرنامه انجمن ایرانی مطالعات زنان بدستم رسیده است. آخرین شماره آن مربوطه به تیرماه 1384 است (دوره چهارم، شماره دوازدهم). به نظر می آید که این آخرین شماره خبرنامه نباشد. به هر حال تلاش می کنم که آخرین شماره این خبرنامه را به دست آورم و در یک مجموعه جداگانه آن را معرفی کنم.

 

پیک سبز محله

پیک سبز محله نشریه آگاهسازی زیست محیطی شهروندان منطقه هفت تهران است که توسط مرکز مشارکت های زیست محیطی و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 7 با هماهنگی آقای مهدی سلیمانی روزبهانی منتشر می شود. در این پیک گزارش شرکت کنترل کیفیت هوا منتشر شده است. علادوه بر این مطلب آموزشی در خصوص حفظ محیط زیست سالم منتشر شده است. برای دریافت این نشریه می توانید با شماره (88754266) تماس حاصل فرمایید.

 

هوای پاک

بیست و هشتمین شماره هوای پاک (22 دی 1384) خبرنامه داخلی کمیته اجرایی کاهش آلودگی هوای تهران بزرگ منتشر شد. این نشریه به آموزش و تنویر افکار عمومی در خصوص آلودگی هوای تهران اختصاص داشته و این شماره آن به فستیوال کودک، نوجوان و هوای پاک می پردازد (دبیر این جشنواره مدیر عامل موسسه فرهنگی ستاره سبز است). برای دریافت این نشریه می توانید با شماره 88264022 تماس حاصل فرمایید.

  

در صورتی که مایلید نشریه شما هم در گروه خبری سازمان های غیردولتی معرفی شود، نسخه ای از آن را برای اینجانب ارسال نمایید تا در پست بعدی معرفی گردد (neshat_ngo@yahoo.com).

 هر گونه ذکر مطالب فوق با ذکر منبع آزاد است. برای دسترسی به این متن می توانید به سایت زیر مراجعه کنید:

http://iranngonews.persianblog.ir