اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

 

 اخبار دریافتی از انجمن های غیردولتی  (خرداد 1385)

 

تهیه و تنظیم سعید نوری نشاط (neshat_ngo@yahoo.com)

 

 فراخوان شرکت در اولین همایش تالاب های گیلان

از موسسه سبزکاران گیلان فراخوانی دریافت کرده ایم که در آن آمده است که نظر به اهمیت تالاب ها به عنوان اکوسیستم های منحصر به فرد کشور به منظور آشنایی با تالاب های گیلان همایشی در روز یکشنبه 11/4/1385 در شهر  رشت با حمایت برنامه تسهیلات کوچک جهانی محیط زیست برگزار می شود. از عموم علاقمندانی که مایل به ارایه مقاله و یا ایراد سخنرانی در این همایش هستند ، تقاضا می شود خلاصه ای از مقالات یا متن سخنرانی خود را تا تاریخ سه شنبه 30/3/1385 در یک صفحه به آدرس دبیرخانه : گیلان ، رشت ، خیابان حافظ ،  شماره 191 ، کدپستی 75836-41386 ،  صندوق پستی : 3694 – 41635 ، تلفکس 3226153-0131 موسسه سبزکارن گیلان ارسال نمایند.  به دو عنوان از برترین مقالات و سخنرانی ها علاوه بر تقدیر جوایزی اهدا خواهد شد.

 

 

برنامه تابستانی انجمن رایحه سبز

روابط عمومي انجمن رايحه سبز با انتشار اطلاعيه و فراخوان اعلام نمود: نظر به شروع تابستان 1385 با برنام ريزي و هماهنگي هاي صورت پذيرفته اين انجمن در نظر رشته هاي ICDL (موسوم به سواد كامپيوتري) – فيلمبرداري - عكاسي و  خط از جوانان و نوجوانان پور شور و با نشاط علاقه مند ثبت نام به عمل آورد .

خانم مريم موسوي مدير روابط عمومي انجمن افزود: حداكثر زمان جهت ثبت نام و اعلام آمادگي شركت در دوره ها را 10 تير ماه مي باشد و كليه اعضاي انجمن – سازمانهاي غير دولتي و افراد و جوانان و نوجوانان فعال اجتماعي از اولويت در ثبت نام و تخفيف ويژه برخوردار خواهند بود. ايشان افزود: كليه علاقه مندان مي توانند جهت پيگيري و كسب اطلاعات بيشتر پي گير اخبار سايت و وبلاگ انجمن باشند همچنين مي توانند سوالات خود را با شماره تلفن 09131532657 در ميان بگذارند.

http://www.rayehesabz.com

http://www.rayehesabz.blogfa.com

 

عضویت برای خبرنامه یونیسف

ایمیلی دریافت کردم که کسانی که علاقمند به دریافت خبرنامه یونیسف هستند، باید فرم زیر را تکمیل کنند و به unicefiran@yahoo.com ارسال کنند:

نشانی ایمیل :

نام:

نام خانوادگی:

کشور:

زبان (فارسی / انگلیسی):

 

انتشار کتاب "مذاکره بین المللی و تصمیم سازی در سازمان ملل متحد: کتاب راهنمای سازمان های غیردولتی " در سایت سازمان ملل متحد

کتاب "مذاکره بین المللی و تصمیم سازی در سازمان ملل متحد که اخیرا توسط سعید نوری نشاط و آزاده ثبوت ترجمه شده است و دفتر سازمان ملل متحد در ایران آن را منتشر شده است در سایت سازمان ملل متحد در ایران به صورت فایل PDF قرار گرفت. برای دریافت (download) متن فارسی این کتاب می توانید به این سایت مراجعه کنید (http://www.un.org,ir))

 

گروه فرهنگي «راين» برگزار مي‌كند: سفر يك روزه به دهكده كندلوس

برنامه سفر: بازديد از موزه مردم‌شناسي / گشت داخل روستا / بازديد از مجتمع گياهان دارويي كندلوس

زمان:‌ جمعه 2/تابستان/1385

هزينه سفر: 120000ريال - شامل خدمات: رفت و برگشت، صبحانه، ناهار وعصرانه

تلفن براي كسب اطلاعات بيشتر و ثبت‌نام: 09126125081  و  09329361430

 

اعضای امریکایی سازمان غیردولتی ضد جنگ با جانبازان ایرانی دیدار کردند

تهران- خبرگزاری حیات (20 خرداد 1385)

مدیر روابط عمومی و بین الملل پژوهشکده مهندسی و علوم پزشکی جانبازان گفت: 11 نفر از اعضای سازمان غیردولتی امریکایی امروز(شنبه) با تعدادی از جانبازان جنگ تحمیلی دیدار می کنند.
شهریار خاطری در گفتگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری حیات ، با اشاره به این مطلب افزود: اعضای این هیات شامل افرادی از اعضای سازمان غیردولتی ضد جنگ و طرفدار صلح هستند که به منظور ابراز همدردی با جانبازان 8 سال جنگ تحمیلی ایران و دیدار از نمایشگاه صلح که در محل انجمن دفاع از قربانیان سلاح های شیمیایی ایران برپا شده است، وارد ایران شده اند.
خاطری در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا ممکن است اعضای این انجمن امریکایی با اهداف سیاسی به ایران سفر کرده باشند ؛ پاسخ داد: هدف اصلی این هیات انزجار از جنگ و ارائه پیام صلح به جهانیان است؛ هرچند نگرانی اعضای این سازمان غیردولتی از احتمال جنگ میان ایران و امریکا نیز می تواند از دلایل این سفر و بازدید باشد.

http://www.hayat.ir/?lang=fa&page=showbody_news&row_id=19467

 

مرکز آمار ایران اعلا‌م کرد:حدود هفت هزار سازمان غیردولتی در ایران وجود دارد

واحد مرکزی خبر: 25 خرداد 1385

مرکز آمار ایران با انتشار نتایج طرح آمارگیری از سازمان های غیر دولتی اعلا‌م کرد: 6914 سازمان غیر دولتی سراسر کشور وجود دارد که شهر تهران با 1114 واحد رتبه اول و اصفهان با 948 واحد رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

نتایج این طرح که در سال 1384 اجرا شد نشان می دهد که بیشترین زمینه‌فعالیت این سازمان ها مربوط به فعالیت های پولی , مالی و قرض الحسنه است که با 1272 واحد بیشترین رقم را به خود اختصاص داده است و امور خیریه و بشر دوستانه در رتبه دوم قرار دارند.

از میان 6914 سازمان غیردولتی 4147 سازمان به صورت هیئت امنایی و 2767سازمان به صورت مجمع عمومی اعضا اداره می شوند.

منبع عمده تامین هزینه 4100 سازمان غیر دولتی و شعبه های آنها کمک های مردمی و سازمان های غیر دولتی و منبع مالی 1337 سازمان ,کمک های دولتی‌و دستگاه های عمومی و 1503 سازمان نیز فروش کالا و خدمات است.

از مجموع 291271 نفر کارکن فعال سازمان های غیر دولتی 38361 , نفر مزدبگیرهستند .

http://www.iribnews.ir/Default.aspx?Page=socialContent&news_num=43118

 

مطلبی از رضا حسین پور در باره تشکل های غیردولتی محیط زیست

رضا جسین پور مطلبی در خصوص چالش های تشكل های زیست محیطی ایران در راه توانمند سازی نوشته است که در پایگاه اطلاع رسانی جمعیت آبادگران جوان ایران اسلامی به نشانی زیر منتشر شده است:

http://www.abadgaranejavan.com/news.asp?news=252

 

از وبلاگ موسسه گیاهان دارویی زاگرس دیدن کنید

وبلاگ http://zagros-herb.blogfa.com متعلق به موسسه گياهان دارويي زاگرس مي باشد.  موسسه غیر دولتی گیاهان دارویی زاگرس در سال 1383 با هدف ترویج استفاده از گیاهان دارویی و دارو های گیاهی فعالیت خود را با حضور تعدادی از دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های مختلف ،به ویژه کشاورزی آغاز کرد.

 

 

از سایت انجمن باور دیدن کنید (http://www.bavargroup.com/index_fa.html)

انجمن باور، متشکل از جمعي از افراد معلول و غيرمعلول جسمي از بهمن ماه 1383 با هدف طراحی دوره مهارت های زندگی مختص افراد توان ياب به منظور ايجاد خود باوری و بالا بردن توانمندی های اين افراد در سطوح مختلف تأسيس شده است.

 

سایت های دیگری به گروه معرفی شده اند:

موسسه همیاران غدا: http://www.hamyaran.org

انجمن کودکان دنیا: http://www.koodakandonya.com

انجمن روزنامه نگاران زن (رزا ) : http://www.aroza.ir/site/index.php

موسسه خیریه بهنام دهش پور: http://www.behnamcharity.org

انتشارات مرکز اطلاعات ملل متحد: http://www.unic-ir.org/publications/farsi/List_of_pubfarsi.htm

 

کنفرانس پنجاه و نهم سازمان های غیردولتی و بخش اطلاعات همگانی ملل متحد

فراموش نکنید که کنفرانس امسال بخش اطلاعات همگانی ملل متحد و سازمان های غیردولتی با موضوع امنیت انسانی و توسعه پایدار از 6 الی 8 سپتامبر 2006 در مقر سازمان ملل متحد در نیویورک برگزار می شود. اطلاعات دقیق تر در این خصوص را باید از مرکز اطلاعات همگانی ملل متحد در تهران کسب کنید یا به سایت زیر مراجعه کنید: 

http://www.un.org/dpi/ngosection/index.asp

 

ارسال اخبار خود برای گروه خبری سازمان های غیردولتی

اخبار خود را برای گروه ارسال کنید تا همه از آنها در سراسر کشور مطلع شوند و فراموش نکنید برای این کار ابتداء باید عضو گروه شوید.

 

دعوت دوستان خود به گروه خبری سازمان های غیردولتی:

-                      دوستان خود را عضو گروه خبری سازمان های غیردولتی کنید. در حال حاضر گروه بیش از 2800 عضو دارد. برای این کار می توانید که از آنها بخواهید که به روش زیر عمل کنند یا ایمیل آنها را برای هماهنگ کننده گروه (neshat_ngo@yahoo.com) ارسال کنید تا به گروه اضافه شوند.

-                      

چگونه عضو شویم:

برای دارندگان ایمیل در Yahoo این کار براحتی انجام می شود، زیرا کافیست که به نشانی زیر بروید:

http://groups.yahoo.com/group/ngonews/

 

و در آن sign in کنید. با عضویت در گروه امکانات دیگری نیز برایتان ایجاد می شود، نظیر دیدن اخبار ارسال شده گذشته، متون آموزشی (در قسمت files)، نشانی سایتهای سازمانهای غیردولتی (links) و امکان ارسال اخبار خود به برخی از اعضای گروه یا همه اعضای گروه.

در صورتی که ایمیل دیگری به غیر از Yahoo دارید در این صورت یک ایمیل به نشانی روبرو ارسال فرمایید:

 ngonews-subscribe@yahoogroups.com

و دقت کنید که نه لازم است که موضوع داشته باشد و نه متن. پس از چند دقیقه یک ایمیل از گروه برای شما فرستاده می شود و از شما می خواهد که به این ایمیل تازه ارسال شده پاسخ دهید (کافیست فقط به این ایمیل reply کنید (بدون هیچ تغییر) تا عضو گروه شوید). در این هنگام برای راهنمایی بیشتر شما و چگونگی کار در گروه یک ایمیل دیگر از سوی گروه برای شما ارسال خواهد شد.

 

از وب لاگ گروه خبری سازمان های غیردولتی دیدن کنید:

http://iranngonews.persianblog.ir