اخبار سازمان های غیردولتی ایران

در این سایت خبرهای فعالیت های سازمان های غیردولتی ایران منتشر می شود. این وب لاگ با تلاش خانه فرهنگ و توسعه پایدار و به همت سعید نوری نشاط اداره می گردد. با ارسال اخبار انجمن های خود، در غنی تر ساختن این وب لاگ و اطلاع رسانی کمک نمایید

 

فوری - فوری

ارسال شده توسط موسسه مطالعات و تحقيقات زنان

 (به نمايندگي گروهي از تشكل هاي غيردولتي استان تهران)

info@iwsr.org    شماره تماس: 2050694

 

دوستان عزيز ، همكاران محترم

 

به ابتكار گروهي از نهادهاي غيردولتي استان تهران در نظر گرفته شده است كه با كانديداهاي محترم رياست جمهوري ملاقاتهايي صورت گرفته  و مطالبات و مسائلNGO ها مطرح گرديده و مواضع كانديداها و برنامه دولت ايشان در صورت انتخاب به عنوان رئيس جمهور براي فعاليت سازمانهاي غيردولتي  در كشور مورد بحث قرار گيرد. با توجه به ضيق وقت امكان فراخوان عمومي موجود نبود از طريق ليست هاي ميل موجود NGO NEWS اقدام نموده ايم. اين ملاقاتها از آنجايي اهميت دارد كه قطعاً يكي از اين عزيزان به عنوان رئيس جمهور آينده انتخاب خواهد شد و چه بهتر كه سازمانهاي غيردولتي از قبل مسائل و مواضع خود را مطرح كرده و زمينه تعامل سازنده با دولت آينده را فراهم آورند.

 

لذا چنانچه تمايل به شركت در اين جلسات داريد، پيگير ايميلهاي بعدي باشيد كه تاريخ و زمان ملاقاتها با هر يك از كانديداهاي محترم از طريق همين گروه به استحضار خواهد رسيد.

 

همچنين يكسري سؤالات جهت طرح در ابتداي جلسات تهيه شده كه ذيلاً ايفاد مي گردد . متمني است كه نظرات و پيشنهادات خود را در مورد سؤالات پيشنهادي ماكه در اختيار كانديداي مربوطه قرار خواهد گرفت حداكثر تا صبح روز پنج شنبه نوزدهم به اين گروه ارسال فرماييد.

 

بديهي است كه كليه NGO ها مي توانند از فضاي موجود استفاده كرده و ساير سؤالات خود رامطرح نمايند.

برنامه پيشنهادي ملاقات با كانديداهاي محترم به شرح ذيل مي باشد كه البته تاريخ و زمان قطعی آن متعاقباً به اطلاع خواهد رسيد.

 

1ـ آقاي مصطفي معين  ـ 19 خرداد ـ 7 بعد از ظهر

2ـ آقاي كروبي       ـ 20 خرداد

3ـ آقاي هاشمي ـ اعلام مي شود

4ـ آقاي قاليباف ـ اعلام مي شود

5ـ آقاي لاريجاني   ـ منتظر پاسخ هستيم

6ـ آقاي احمدي نژاد ـ منتظر پاسخ هستيم

7ـ آقاي مهر عليزاده   ـ منتظر پاسخ هستيم

8ـ آقاي رضايي  ـ منتظر پاسخ هستيم

 

علت اينكه از عزيزان خواسته ايم حضور خود را اعلام كنند بنا به در خواست ستادهاي انتخاباتی است تا تعداد ميهمانان معين گشته تا آنها نسبت به تهيه امكانات  لازم اقدام نمايند.

 

× سؤالات اصلي پيشنهادي

1ـ به نظر شما چه ضرورتهايي لزوم ايجاد سازمانهاي غيردولتي را گريزناپذير كرده است و اين سازمان ها چه نقشي در زمينه توسعه اجتماعي و پايدار مي توانند ايفا كنند و براي ارتقاي نقش سازمان ها و اطمينان از حضور مؤثر ايشان چه برنامه هايي مد نظر داريد؟

 

2ـ به نظر شما نقاط قوت و ضعف سازمانهاي غيردولتي چيست و براي استفاده از نقاط قوت و رفع نقاط ضعف چه برنامه هايي داريد؟

 

3ـ در كوچك كردن دولت ، شما چند درصد از انجام امور را به سازمانهاي غيردولتي و چقدر را به بخش خصوصي محول خواهيد كرد؟

 

4ـ سازمانهاي غيردولتي خواستار حضور نمايندگاني از سازمان هاي غيردولتي و سازمانهاي جامعه مدني در ساختار رسمي برخي از شوراها مثل شوراي محيط زيست ، شوراي عالي جوانان ، شوراي عالي خانواده و غيره هستند ، آيا شما به اين خواسته ايشان جامة عمل خواهيد پوشانيد.

 

5ـ آيا حاضر هستيد سازمان ويژه اي را براي رسيدگي به مشكلات سازمانهاي غيردولتي از جمله ثبت و حمايت هاي لازم ـ كه در حال حاضر به شيوه اي بسيار ناكارآمد انجام مي پذيرد ـ اختصاص دهيد.

 

از طرف موسسه مطالعات و تحقيقات زنان

به نمايندگی از فعالان جامعه مدنی