قرارسبز هفته دوم آذر ماه 1396

افزایش جمعیت و پیشرفت صنایع بشری، همواره نقش مهمی در آلودگی و تخریب محیط زیست داشته است. اما نکته مهم این است که بشر چگونه می تواند در نقطه مقابل این تخریب ها قرار بگیرد. یکی از راه های حل این مساله فعالیتهای داوطلبانه محیط زیستی است که توسط مردم انجام می شود. در مطلب قرار سبز هفته دوم آذر ماه 1396 سعی بر این داریم تا رسانه ای برای بازتاب اقدامات فعالین و گروه های محیط زیستی سراسر کشور باشیم.

#قرارسبز در شهر #شیراز استان #فارس برنامه صد و چهل و نهم تشکل پاکسازان طبیعت فارس بمناسبت گرامیداشت روز و هفته جهانی خاک (5 دسامبر مصادف با 12 آذر) در آبشار قلات با مشارکت و همراهی انجمن سبز اندیشان زاگرس برگزار شد. این روز جهانی بزرگداشتی است که اهمیت خاک و ضرورت بهره برداری پایدار از آن را برای جوامع مختلف در سراسر جهان آشکار می سازد.

#قرارسبز در شهر #رضوانشهر استان #گیلان کارگاه عملی آشنایی با جنگلهای هیرکانی توسط موسسه محیط زیستی شقایقهای وحشی هیرکانی در ذخیره گاه شمشاد روستای کلاب شهر پره سر از شهرستان رضوانشهر برگزار شد.

#قرارسبز در شهر #مشهد استان #خراسان_رضوی یکصد و پنجاه و نهمین فعالیت انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در زمینه آموزش تنوع زیستی پرندگان شهری و غذارسانی به آنها در پارک ملت مشهد صورت گرفت.

#قرارسبز در روستای #سیبان_دره در استان #البرز اجرای برنامه جنگلانه با کاشت بذر های بومی توسط انجمن سفیران طبیعت در روستای سیبان دره صورت گرفت.

#قرارسبز در شهر #شیروان استان #خراسان_شمالی پاکسازی مسیر ورودی روستای نمونه گردشگری زوارم در خراسان شمالی توسط پویش مردمی طنین پاکبانان شیروان و با همیاری اهالی زوارم انجام شد.

#قرارسبز در منطقه #سموش_رحیم_آباد استان #گیلان پاکسازی منطقه تفریحی و گردشگری سموش رحیم آباد با همت اعضای موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد و جمع آوری 400 کیلو زباله خشک انجام شد.

#قرارسبز در شهر #سنندج استان #کردستان اعضای انجمن زیست محیطی شنەی نوژین کردستان، در راستای ارتقای فرهنگ درک اهمیت درختان بومی در بخشی از کوه آبیدر در شهر سنندج اقدام به کاشت میوه بلوط نمودند.

#قرارسبز در شهر #لاهیجان استان #گیلان بازدید از تالاب امیرکلایه و کارگاه آموزشی پرنده نگری پرندگان مهاجر با همت انجمن بوم بانان گیلان، رفتگران طبیعت گیلان و جمعیت دوستداران محیط زیست لنگرود انجام شد.

#قرارسبز در منطقه #ساوجبلاغ استان #البرز نشست و هم اندیشی انجمن سفیران طبیعت با مسئولین در کانون همیاران طبیعت البرز به مناسبت روز پرنده نگری انجام گرفت.

#قرارسبز در شهر #رامهرمز استان #خوزستان نقاشی دیواری در حمایت از دراج توسط انجمن دوستداران طبیعت رامهرمز انجام گرفت. لازم به ذکر است که این پرنده جزء پرندگان در حال انقراض است.

#قرارسبز در روستای #کوار در استان #فارس در اقدامی خودجوش توسط آموزگار دبستان شهید اکبر آبادی روستای کوار، گروه پیشتازان این دبستان اقدام به پاکسازی چشمه شاه بهرامی کوار کردند و پس از جمع آوری زباله های رها شده در طبیعت، آنها را به ایستگاه زباله منطقه انتقال دادند.

#قرارسبز در شهر #رحیم_آباد استان #گیلان کارگاه آموزشی حفاظت از محیط زیست، تفکیک زباله و ساخت کاردستی توسط دانش آموزان دبستان شهید زکی پور با همت موسسه محیط زیست آسمانرود رحیم آباد انجام گرفت.

#قرارسبز در شهر#آبدانان استان #ایلام بازدید دانش آموزان پایه پنجم دبستان نیلا از گلخانه (دوستی با طبیعت) به همت انجمن بانوان طبیعت دوست آبدانان ایلام انجام گرفت.

#قرارسبز در شهر #خرم_آباد استان #لرستان تقدیر و قدردانی دانشگاه سما و اهدا نامه های تشکر توسط دانش آموزان پایه پنجم دبستان دخترانه سما و پایه هفتم دبیرستان پسرانه دوره اول سما از جناب مهندس افشار پدر بلوط ایران انجام گرفت.

#قرارسبز در شهر #سر_پل_ذهاب استان #کرمانشاه کمک رسانی و پاکسازی و آموزش بهداشت در مناطق زلزله زده توسط انجمن پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه روستای دنگی کاک عبدالله دهستان پشتنگ شهرستان سرپل ذهاب انجام گرفت.

#قرارسبز در شهر #خرم_آباد استان #لرستان اعضای انجمن حامیان جنگلهای لرستان در روستای زلزله زده کویک سر پل ذهاب استان کرمانشاه حضور پیدا کردند و کمکهای جمع شده توسط اعضا انجمن و دانش آموزان مجتمع غیر دولتی پیشتازان خرم آباد را بین مردم تقسیم کردند.

#قرارسبز در روستای #سرآوارنجفی استان #کرمانشاه کمک رسانی و پاکسازی و آموزش بهداشت در مناطق زلزله زده با همت انجمن پیام آوران اردیبهشت کرمانشاه در روستای سرآواره نجفی انجام گرفت.

/ 0 نظر / 50 بازدید