پاکسازی طبیعت ایران به دریا رسید

قرار سبز هفته دوم شهریور؛

فعالان محیط زیست سراسر کشور در قرار سبز هفته دوم شهریورماه به فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست پرداختند.

به گزارش خبرنگار مهر فعالان محیط زیست سراسر کشور در قرار سبز هفته دوم شهریورماه  به فعالیت‌های متنوعی در راستای حفظ محیط زیست پرداختند.

در شهر شیراز استان فارس سازمان‌های مردم نهاد استان فارس در نامه‌ ای سرگشاده به رئیس جمهور نسبت به توزیع ناعادلانه آب که منجر به خشک شدن تالاب‌های این استان و عوارض محیط زیستی متعدد این استان شده ابراز نگرانی کرده و خواستار کارگروه ویژه برای نجات تالاب های استان فارس شدند.

در همین شهر فعالیتهای آموزشی مربوط به کودکان در حمایت از روز ملی یوزپلنگ ایرانی، با همت کانون جوانان نگاه فردا و مشارکت و همراهی گروه های خانه فرهنگ بومگردان، مدرسه طبیعت بومبان، احیا کنندگان تالاب کمجان، حلقه سبز زمین، مهرپروران سبز، گروه دوچرخه سواری فرهنگ، رفتگران طبیعت فارس، ایلفا، موسسه حامیان پاک طبیعت (نارون)، انجمن یوزپلنگ ایرانی، سازمان مدیریت پسماند و اداره کل ورزش و جوانان در شیراز انجام شد.

برنامه پاکسازی و فرهنگسازی در منطقه تنگ تیزاب هم با استقبال و همراهی گردشگران و اهالی بومی با همت پاکسازان طبیعت فارس صورت گرفت.

در نورآباد ممسنی در همین استان هم آبیاری درختان کُنار کاشته شده در تپه نورالشهدا با همت حامیان طبیعت زاگرس ممسنی انجام شد.

گروه عاشقان طبیعت شهرستان سروستان استان فارس هم برای همکاری و هم یاری با محیط بانان، برای کنترل منطقه حفاظت شده به همراه آنان به مدت ۱۲ ساعت در کوه ها به گشت زنی پرداختند.

در شهر اقلید استان فارس پاکسازی و فرهنگسازی در منطقه گردشگری امام زاده زبیده خاتون به همت همیاران و پاکسازان طبیعت اقلید انجام شد.

در شهر لاهیجان استان گیلان کارگاه آموزشی کودکان همراه با پخش فیلم در خصوص حفاظت و حمایت از یوزپلنگ ایرانی توسط انجمن محیط زیستی بوم بانان در سالن کانون فکری پرورشی کودکان لاهیجان صورت گرفت.در شهر تالش استان گیلان هم سلسله کارگاه آموزشی آشنایی با جنگلهای هیرکانی در اردوی هلال احمراستان گیلان توسط کمیته آموزش موسسه محیط زیستی شقایقهای وحشی هیرکانی انجام شد.


/ 0 نظر / 32 بازدید