قرار سبز هفته چهارم بهمن‌ماه ۱۳۹۶


تلاش در مسیر حفظ و پویایی محیط زیست با فرهنگ‌سازی و اعتماد به مشارکت همگانی، هدفی است که فعالان و سازمان‌های مردم نهاد محیط‌زیستی در پیش گرفته‌اند و برای تحقق آن برنامه‌ریزی می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری گُلوَنی، بر همین اساس، در چهارمین هفته از بهمن‌ماه سال ۱۳۹۶ برنامه‌های متنوعی به همت کنش‌گرها و گروه‌های محیط‌زیستی در سراسر کشور برگزار شد.

ما نیز به رسم هر هفته تلاش داریم در قرار سبز، رسانه‌ای برای تمام فعالان محیط زیستی کشور باشیم:

۱- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستانبه همت گروه رفتگران طبیعت بهبهان و همکاری مسئولان این شهر از کمپین “بهبهان شهر بدون سطل زباله” با هدف ساماندهی سطل های زباله رونمایی شد. این کمپین که در مراسم پنجمین سالگرد فعالیت گروه رفتگران بهبهان با حضور آقای کاظم نجاریون موسس این گروه در ایران، تعدادی از فعالین محیط زیست سراسر کشور و مسئولین شهری برگزار شد اولین مرحله از کمپین بزرگ “بهبهان شهر بدون زباله” است.

۲- قرار سبز در شهر یاسوج استان کهگیلویه و بویراحمد


به همت تشکل نهضت سبز زاگرس، کارگاه آموزشی با محوریت اهمیت دادن به بلوط؛ مراقبت از بذر کاشته شده، نحوه کاشت بلوط در گلدان، در دبستان دخترانه پویا شهر یاسوج برگزار شد.

۳- قرار سبز در شهر آبدانان استان ایلام


در راستای حفظ محیط زیست و کمک به خرید ویلچلر برای نیازمندان، دانش آموزان دبستان شهید باهنر در بطری های پلاستیکی را جمع آوری کردند.

۴- قرار سبز در شهر آستارا استان گیلان


دومین کارگاه آموزشی روستای کوته کومه شهرستان آستارا با موضوع کشت ارگانیک و مبارزه با افات به صورت طبیعی توسط کارگروه آموزش موسسه محیط زیستی شقایق‌های وحشی هیرکانی برگزار شد.

۵- قرار سبز در شهر لاهیجان استان گیلان


برنامه های کتابخوانی و قصه گویی با موضوع درخت سیب، فواید، مراحل رشد آن و کارگاه کاردستی (کلاژ) میوه سیب در مهدکودک و پیش دبستانی نگاه نو در استان گیلان شهر لاهیجان برگزار شد.

۶- قرار سبز در شهر شوشتر استان خوزستان


فاز دوم طرح ملی محیط یار در شهرستان شوشتر به همت اداره محیط زیست شهرستان و توسط کارشناسان انجمن هواداران کارون زلال آغاز گردید. این طرح آموزشی در مدارس جهت مشارکت دانش آموزان و شهروندان در حفاظت از محیط زیست اجرا خواهد شد.

۷- قرار سبز در شهر مشهد استان خراسان رضوی


کارگاه آموزشی؛ مسابقه با موضوع زباله و تفکیک و اهدای جوایز در دو مدرسه در روستای گرجی سفلا با بیش از ۲۰۰۰۰ نفر جمعیت که شرایط زیست محیطی نامطلوبی دارد توسط انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات در مشهد صورت گرفت.

۸- قرار سبز در شهر سبزوار استان خراسان رضوی


کارگاه آموزشی محیط زیست با محوریت آموزش معلمین، درس انسان و محیط زیست و مربیان مهد کودک‌ها در سبزوار با همکاری سمن سرزمین بادغوث، آموزش وپروش و اداره محیط زیست شهرستان برگزار شد. همچنین طرح بی‌زباله در این شهرستان به عنوان اولین شهرستان در استان خراسان رضوی کلید خورد.

۹- قرار سبز در شهر شیراز استان فارس


در آستانه‌ فرارسیدن سال نو با شعار هوای ورودی جاده های شهرمان را هم داریم، حاشیه‌ی جاده‌ گویم به قلات با مشارکت و همراهی اداره کل راهداری، اداره کل حفاظت محیط زیست استان فارس پاکسازی شد. همچنین در این برنامه از اقامتگاه بومگردی جورگ هم بازدید شد و قسمتی از حاشیه رودخانه که مورد بی مهری گردشگران واقع شده بود نیز پاکسازی شد.

۱۰- قرار سبز در شهر بادرود استان اصفهان


در سی ودومین برنامه کوهگشت خانوادگی کوهنوردان باحضور بیش از ۲۰۰ نفر، مسیر ۱۵ کیلومتری آبگاه سیدآباد تا قلعه کرشاهی بادرود پاکسازی شد.

۱۱- قرار سبز در شهر آستارا استان گیلان


سیزدهمین برنامه پویش پاکسازی رودخانه مرداب آستارا، گیلان به همت انجمن زیستمان و مشارکت بیش از ۸۰ نفر همراه با موسیقی زنده، کارگاه هنری برای کودکان برگزار شد.

۱۲- قرار سبز در شهر اقلید استان فارس


طی برنامه ای پاکسازی ضلع شرقی طبیعت اقلید به همت انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید انجام شد.

۱۳- قرار سبز در شهر فسا استان فارس


ششمین برنامه کاشت بذر الوک به همت انجمن حافظان سبز اندیش فسا در تپه منبع آب فاز ۵ انجام شد.

۱۴- قرار سبز در شهر اقلید استان فارس


برنامه کاشت بذر گیاهان جنگلی توسط انجمن همیاران و پاکسازان طبیعت شهرستان اقلید در منطقه بید بالا در کوهپایه های جنوب شهر اقلید انجام شد.

۱۵- قرار سبز در شهر بهبهان استان خوزستان


گروه رفتگران طبیعت بهبهان در هشتاد و هشتمین برنامه محیط زیستی خود علاوه بر پاکسازی، به همراه فعالان محیط زیستی کشور از محل دفن زباله های این شهرستان که فاجعه‌ای محیط زیستی می باشد بازدید کردند.

۱۶- قرار سبز در شهر مهاباد استان آذربایجان غربی


اعضای انجمن سبزاندیشان جوان مهاباد در استان آذربایجان غربی در راستای برنامه‌های داوطلبانه و خیرخواهانه ی خود برای همیاری با بیماران خاص، خون (پلاسما) اهدا نمودند.

۱۷- قرار سبز در شهر تهران

جلسه داوری آثار هنری و کاربردی اولین جشنواره مردمی و سراسری خلاقیت و بازیافت در دفتر انجمن بهداشت محیط ایران در تهران با حضور مهندس فلاح هاشمی، دکتر سید جواد ظفرمند، مهندس امیررضا منعم معتمدی، دکتر یاسر هاشمی و مهندس محمد آبایی برگزارشد. این آثار پس از جلسه داوری جهت شرکت در جشنواره به دانشکده بهداشت شیراز منتقل شدند.

پایان پیام


/ 0 نظر / 51 بازدید