رشد 14.9 درصدی صدور اعتبارنامه سمن‌های جوانان در سالی که گذشت

به گزارش فانوس، بالاترین تعداد صدور مجوز به سال 94 با 41.5 درصد و پایین ترین تعداد صدور مجوز به سال 91 با 0.6 درصد تعلق دارد. تا بهمن ماه سال 96 از 310 « سمن» ثبتی ، 26 سمن در زمینه «فرهنگی» ، 215 سمن در زمینه «اجتماعی»، 49 سمن در زمینه « فرهنگی» و 20 سمن در زمینه « علمی پژوهشی» فعالیت داشته‌اند.


براساس آخرین گزارش‌ها بالاترین میزان گرایش جوانان به صدور اعتبارنامه فعالیت به زمینه فعالیت «اجتماعی» و پایین ترین به زمینه «علمی پژوهشی » اختصاص دارد.


 همچنین 64.19 درصد دبیران سازمان های مردم نهاد جوانان را مردان و 35.81 درصد را زنان تشکیل داده‌اند. تعداد صدور اعتبارنامه با جنسیت دبیران مرد نیز تا بهمن ماه سال 96 نسبت به مدت مشابه سال 95، 17.59 درصد افزایش یافته داشته است. این میزان در مورد زنان با افزایش 10 درصدی رو به رو بوده است.


سامانه ثبت تقاضا و صدور الکترونیکی اعتبارنامه فعالیت تخصصی سمن‌های جوانان در سالهای 95 و 96 کلیه رویه های سازمانی و گردش کار مانند تأسیس سمن، تمدید سمن، تغییر و اصلاح، آرشیو الکترونیکی پرونده های ثبتی و... تحت وب و با مراجعه به آدرس اینترنتی saman.msy.gov.ir طراحی و پیاده سازی شده است.


هدف طراحی و راه اندازی سامانه ثبت تقاضا و صدور اعتبارنامه تخصصی سازمان های مردم نهاد جوانان، ایجاد، تسهیل و تسریع فرآیند ثبت تقاضا و تمدید مجوز ، کاهش مراجعات حضوری، پاسخگویی سریع به متقاضیان تأسیس، بازنگری و اصلاح قوانین، مقررات ، استاندارد سازی رویه ها و فرآیندهای اداری بوده است. به این ترتیب جوانان علاقه مند به انجام فعالیت های مردم نهاد می‌توانند با مراجعه به این سایت و درخواست مجوز به فعالیت در این عرصه اقدام کنند.

منبع: ایسنا

/ 0 نظر / 41 بازدید