کاشت 100 هزار اصله نهال در استان تهران

  محسن گلی درجلسه ستاد برگزاری هفته منابع طبیعی که در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران برگزار شد افزود: منابع طبیعی جزو ثروت های ملی و ماندگار برای کشور محسوب می شود که حفظ این منابع ارزشمند در سایه مشارکت عموم مردم تحقق می یابد.

وی ادامه داد: با توجه به گستره وسیع عرصه های منابع طبیعی، دولت ها به تنهائی از عهده حفظ و توسعه این منابع بر نمی آیند که در این خصوص نقش مشارکت مردم بسیار مهم و حیاتی است.

دبیرطرح نهضت درختکاری ایران ضمن دعوت از عموم مردم و دوستداران طبیعت برای انجام سنت حسنه درختکاری، آموزش و فرهنگ سازی را موضوعی مهم در رابطه با درختکاری و حفظ آن اعلام کرد..


همچنین مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران نیز در این جلسه گفت: فرهنگ سازی در حفظ، احیاء و توسعه پایدار منابع طبیعی نقش موثر و اساسی دارد و مؤلفه اصلی در این زمینه نقش مردم است.. 

علی کیان اظهار کرد: یکی از تکالیف اصلی سازمانی ما ترویج فرهنگ منابع طبیعی در بین آحاد جامعه است که از این رو هفته منابع طبیعی فرصت مناسبی است تا مردم و افکار عمومی در جریان فعالیت های منابع طبیعی و اهمیت آن قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه شعار هفته منابع طبیعی امسال « منابع طبیعی با مردم، برای مردم » است اظهار کرد: رویکرد اصلی ما در برنامه های هفته منابع طبیعی حضور حداکثری مردم است که اعتقاد داریم رکن اصلی برگزاری هفته منابع طبیعی حضور پررنگ خود مردم است.

مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری استان تهران، استفاده از ظرفیت های دستگاه های اجرائی به ویژه دهیاری ها در مراسم بزرگداشت هفته منابع طبیعی را مورد تأکید قرار داد

هفته منابع طبیعی و آبخیزداری از 15 اسفند آغاز و تا 21 اسفندماه ادامه دارد.

کاشت نهال توسط آحاد مختلف جامعه به ویژه خانواده های شهدا، جانبازان و ایثارگران، دانش آموزان و دانشجویان هنرمندان، اصحاب فرهنگ و هنر به ویژه اهالی رسانه از ویژه برنامه های مهم هفته منابع طبیعی و آبخیزداری در سراسر کشور از جمله تهران است.

/ 0 نظر / 46 بازدید