تاسیس 6 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در گیلان

به گزارش ایسنا – منطقه گیلان، مسعود رهنما با تبریک عید نوروز و نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام «حمایت از کالای ایرانی»، اظهار کرد: مطمئنا با تدابیر و برنامه‌های دولت و همکاری مردم، شعار امسال در واقعیت عملی خواهد شد و این اداره کل هم در راستای حمایت از کالای ایرانی برنامه‌های خود را طراحی و اجرایی خواهد کرد. 

مدیرکل وررش وجوانان گیلان با اشاره به اینکه ارائه عملکرد سال 96 این اداره کل را به دو بخش «جوانان و فرهنگی» و حوزه «ورزش» تقسیم کرده است، گفت: براساس برنامه و با تلاش‌های همکاران معاونت جوانان و سازمان‌های مردم نهاد در سال گذشته 6 مرکز مشاوره ازدواج و خانواده در گیلان تاسیس شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل که مرکزی تاسیس نشده بود و مجوزی صادر نمی‌شد، 600 درصد افزایش داشتیم. 

وی تصریح کرد: از آمارها که بگذریم افزایش مراکز مشاوره ازدواج و لزوم مشاوره پیش از ازدواج یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش طلاق در گیلان بوده است که سال قبل 29 درصد کاهش را شاهد بودیم. 

رهنما گفت: هزار و 24 برنامه فرهنگی و دینی در سال 96 برای قشر مهم و خاص، جوانان و ورزشکاران برگزار کردیم که نسبت به سال 95 حدود 40 درصد افزایش را شاهد بودیم. 

مدیرکل ورزش و جوانان گیلان همچنین از آغاز بکار 13 سمن جدید در سال گذشته خبر داد و گفت: در مجموع تعداد سازمان‌های مردم نهاد گیلان به 77 سمن رسید که در تمامی برنامه‌های حوزه جوانان و حتی ورزش خود توانستیم از وجود جوانان فعال سمن‌ها استفاده کنیم. 

وی گفت: از مهمترین برنامه‌های فرهنگی سال 96 اداره کل گیلان می‌توان به برگزاری اولین همایش نقش انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در توسعه ورزش، مراسم بزرگ عزاداری جامعه ورزش و جوانان در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی، اعزام ورزشکاران و مربیان استان به مناطق عملیاتی دفاع مقدس در جنوب کشور، برگزاری همایش ملی زندگی خوشبخت و برگزاری مسابقات قرآنی جامعه ورزش و جوانان و اعزام به مسابقات کشوری را نام برد.

/ 0 نظر / 38 بازدید