توزیع ۲۰۰هزار اصله نهال در استان یزد

به گزارش خبرگزاری صداوسیما,مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری یزد با بیان اینکه از 12بهمن تا 21 اسفند ماه 300هزار اصله نهال رایگان توزیع می شود، گفت: تاکنون 200هزار اصله نهال میان مردم و نهادهای مختلف توزیع شده است.

محمدرضا آخوندی هدف از توزیع نهال ترویج فرهنگ درختکاری و توسعه فضای سبز اعلام کرد. 

وی افزود: در این طرح نهال های توزیع شده شامل گونه های سازگار با منطقه از جمله سرو خمره ای، سرو شیراز، کاج تهران، اقاقیا، سنجد زینتی، سنجد شیرین و تلخ است.

وی اشاره کرد: امسال هفته منابع طبیعی(15تا21 اسفند)با شعار« منابع طبیعی با مردم و برای مردم است» آغاز می شود، دیدار کارکنان اداره کل با نماینده ولی فقیه و امام جمعه یزد، همایش منابع طبیعی و آموزش و پرورش در دانشگاه یزد، غرس نهال با حضور استاندار و مسئولان محلی در محل کمربند سبز را از جمله برنامه های این هفته ذکر کرد.

وی برگزاری همایش ملی فرسایش بادی و ریزگردها، تجدید میثاق با شهدا، مسابقه دوچرخه سواری، همایش بیابان نوردی، سخنرانی مسئولان منابع طبیعی پیش از خطبه های نماز جمعه، نشست با تشکل های زیست محیطی و سازمان های مردم نهاد، برگزاری شورای حفظ حقوق بییت المال و مسابقه نقاشی با موضوع حفظ و احیای منابع طبیعی را در مدارس از دیگر برنامه ها ذکر کرد.

مدیرکل منابع طبیعی یزد در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای طرح بین المللی ترسیب ‌کربن در استان یادآور شد: این طرح از سال 1382در شهرستان ابرکوه آغاز شد، هم اکنون در 39روستای استان در دست اجراست.

آخوندی خاطرنشان کرد: امسال طرح ترسیب کربن با اختصاص 9میلیارد ریال بودجه ملی در خاتم به عنوان دومین شهرستان استان به اجرا گذاشته شد.

وی با اشاره به اینکه طرح ترسیب کربن یکی از تجربه‌های موفق جهانی در دستیابی به اهداف پایدار توسعه در جوامع محلی است، افزود: طرح یادشده در ابرکوه و خاتم با هدف احیای مراتع بیابانی و توانمندسازی جوامع محلی در بیش از 170هزار هکتار عرصه های بیابانی منطقه در دست اجراست.

/ 0 نظر / 55 بازدید