قرار سبز هفته اول اسفند ماه آموزش محیط زیست و پاکسازی طبیعت در دستورکار فعالان محیط زیست

فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته اول اسفندماه فعالیت‌های گوناگونی را برای حفظ محیط زیست انجام دادند.به گزارش خبرنگار مهر فعالان محیط زیست در قرار سبز هفته اول اسفندماه فعالیت‌های گوناگونی را برای حفظ محیط زیست انجام دادند.

در شهر گتوند استان خوزستان کارگاه آموزش مسائل و مفاهیم محیط زیست در مدارس عشایری منطقه پل پرزین گتوند توسط آقای موسوی معلم دوستدار محیط زیست انجام شد. این معلم چند سالی است با توسعه مفاهیم زیست محیطی در مدارس و روستاهای این منطقه به دنبال ایجاد مدارس و روستاهای سبز است.  در شهر آبدانان استان ایلام به همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان ایلام دانش آموزان دبستان و پیش دبستانی نیلا با شعار نه به ظروف یکبار مصرف در راستای سلامت خود و حفظ محیط زیست، خوراکی های خود را در ظروف دائمی مصرف می کنند.

در شهر مهاباد استان آذربایجان غربی بازیهای بومی و گردشگری همراه با اجرای مراسم آشپزی محلی و انواع رقص کردی، مسابقه و اسب سواری توسط انجمن ژیانه وی سروشت برگزار شد.  

 در شهر آستانه اشرفیه استان گیلان کارگاه آموزشی طرح جمع آوری درب بطری با زبان کودکانه، در مدرسه شاهد شهید پرندآور توسط انجمن بوم بانان گیلان برگزار شد.در شهر مشهد استان خراسان رضوی ۱۷۲ امین برنامه انجمن همیاران محیط زیست و حیوانات، با فرهنگسازی و جمع آوری بیش از سه تن زباله با کمک همیاران، مسئولان شورای شهر و پاکبانان از حاشیه جاده شاندیز صورت گرفت.  

در شهر شیراز استان فارس آموزش در مدارس جامع محیط زیستی و پیمان دانش آموزان شیرازی برای جمع آوری کاغذهای باطله یک سال تحصیلی در راستای نجات درختان، در دبستان امام جعفر صادق توسط کارگروه آموزشی پاکسازان طبیعت فارس انجام شد.  

در شهر بردپهن زیلای استان کهگیلویه و بویر احمد در ادامه فعالیت های خیرخواهانه انجمن نهضت سبز زاگرس، کمک های مردمی شامل سررسید های سفید، لوازم تحریر، کیف و لباس به دانش آموزان منطقه بردپهن زیلای استان کهگیلویه و بویراحمد اهدا شد.  

 در شهر رحیم آباد استان گیلان به همت موسسه محیط زیست آسمانرود و با همکاری شهرداری رحیم آباد حاشیه پل فقیه محله از زباله دپو شده پاکسازی گردید و آماده سازی بستر برای برنامه روز درختکاری در شهر رحیم آباد استان گیلان صورت پذیرفت. 

در شهر لاهیجان استان گیلان انجمن رفتگران طبیعت استان گیلان کارگاه آموزش محیط زیست را با موضوع تغییر اقلیم و گرمایش زمین به مناسبت روز جهانی خرس قطبی در دبستان شهید چمران لاهیجان در پایه های چهارم، پنجم و ششم برگزار کرد. در شهر لاهیجان استان گیلان همچنین کارگاه آموزشی واحدِ کارِ بازیافت و ساخت کاردستی از مواد بازیافتی در مهد کودک کندوی عسل لاهیجان نیز با رویکرد محیط زیستی و با حضور فعالان محیط زیستی برگزار شد.


/ 0 نظر / 41 بازدید