كارشناس ژاپنی تالاب انزلی گیلان: دانش‌آموزان باید با اهمیت ارزش تالاب انزلی آشنا شوند

گیلان آنلاین - كارشناس ژاپنی تالاب انزلی گیلان گفت: آموزش ارزش زیست محیطی تالاب انزلی به دانش‌آموزان اهمیت زیادی دارد. 

به گزارش ایسنا - منطقه گیلان،ماساكی،گفت:آموزش‌های زیست محیطی جهت افزایش آگاهی دانش آموزان برای حفظ تالاب انزلی اهمیت زیادی دارد. 

وی افزود:آگاهی از ارزش اكوسیستم این تالاب بین‌المللی باید افزایش یابد. 

ماساکی، به فعالیت‌های آموزش زیست محیطی تجربه محور در زیر كمیته آموزش زیست محیطی با همكاری اداره كل آموزش و پرورش استان گیلان، اداره كل حفاظت محیط زیست استان، كانون پرورش فكری كودكان و نوجوانان و سازمان های مردم نهاد عضو زیركمیته آموزش اشاره كرد و از دانش آموزان خواست با مطالعه كتاب «لاله تالابی»،پیک ویژه تالاب انزلی با تنوع زیستی تالاب بیشتر آشنا شوند. 

وی به دانش آموزان تاکید کرد:با شركت در برنامه های آموزش زیست محیطی با استفاده از مركز آموزش زیست محیطی تالاب انزلی واقع در سلكه، تالاب را از نزدیک درک كنند و برای حفاظت و احیای آن بکوشند. 

در ادامه قزل حسینی، سرپرست اداره آموزش و پژوهش محیط زیست گیلان گفت: تالاب ها اکوسیستم های ارزشمندی هستند که معیشت تعداد زیادی از مردم ساکن اطراف این حوضه‌های آبی به آنها وابسته است. 

وی افزود:حفظ تالاب در توسعه پایدار نقش زیادی دارد و بر این اساس شعار امسال روز جهانی تالاب‌ها «تالاب ‎ ها برای آینده شهری پایدار» تعیین شده است. 

این مقام میئول، به نقش مهم جامعه به ویژه دانش آموزان در حفظ تالاب اشاره کرد و گفت:زیبایی و حیات تالاب ها در گرو مشارکت همگانی مردم و مسئولین است. 

انتهای پیام -

/ 0 نظر / 61 بازدید