توانمندسازی دغدغه سمن ها در حوزه مبارزه با مواد مخدر است

بیرجند- نماینده سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی گفت: امروز توانمندسازی یکی از بزرگ ترین دغدغه های سازمان های مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

به گزارش خبرنگار مهر، سید مصطفی حسینی ظهر چهارشنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: خوشبختانه استان خراسان جنوبی نگاه ویژه ای به سازمان های مردم نهاد دارد.

وی با اشاره به اینکه شورای هماهنگی مبازره با مواد مخدر همواره در تلاش است که نگاهی مردمی در این زمینه شکل دهد که خوشبختانه تا کنون نگاهی با الگوی موفق دیده شده است، افزود: سازمان مردم نهاد استان خراسان جنوبی از بین دوهزار سازمان مردم نهاد در همایش صیانت مبارزه با مواد مخدر که با حضور وزیر کشور در مشهد مقدس برگزار شد، رتبه برتر را به خو اختصاص داده است.

نماینده سازمان های مردم نهاد خراسان جنوبی با بیان اینکه هم افزایی و تخصص سمن ها از نتایج این همایش بوده است، گفت: امروز توانمندسازی یکی از بزرگ ترین دغدغه های سازمان های مردم نهاد در حوزه مبارزه با مواد مخدر است.

وی با اشاره به اینکه تعامل و هم سویی بین سازمان های مردم نهاد سراسر کشور از دیگر ویژگی های همایش صیانت و مبارزه با مواد مخدر بوده است، عنوان کرد: نگاه مشورتی در استان باید تقویت شود چراکه اگر اعتمادسازی اجتماعی شکل بگیرد بسیاری از مشکلات برطرف خواهد شد.

حسینی با بیان اینکه افتخار سازمان های مردم نهاد بر غیردولتی بودنشان است اما اعتبارات برای مبارزه به مواد مخدر لازم است، افزود: خوشبختانه امروزه در استان دیگر سازمان مردم نهادی به صورت تکی فعالیت نمی کند و همه سازمان ها پشتدسر هم قرار می گیرند تا به هدف نهایی برسند.

وی با اشاره به اینکه گرفتن مالیات در حوزه آسیب های اجتماعی مانع است و مداخلات غیر موثر هرچه سریع تر باید پایان یابد، اظهار داشت: مناطق مرزی نگاه ویژه سازمان ها را می طلبد که باید تقویت شود.

/ 0 نظر / 45 بازدید