همایش بگذاریم خزر زنده بماند - در رشت برگزار شد

همایش بگذاریم خزر زنده بماند به همت جمعیت زنان و جوانان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان، از انجمن هاِی غیردولتی فعال در این استان، در روز ششم تیرماه 1390 برگزار شد.

در این همایش، عضو هیات علمی جمعیت زنان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان گفت: از طبیعت آموخته‌ام باید سرعت را برای آسایش معنا کنیم و مانند طبیعت آرام آرام در جهت رشد و تحولات پیش برویم.

به گزارش ایسنا، "شیرین پارسی" در همایش" بگذاریم خزر زنده بماند" با بیان این مطلب توضیح داد: پیشرفت بدون توجه به سرعت در تخریب محیط زیست اطرافمان، تنها آشفتگی‌ها را برای انسان به ارمغان خواهد آورد.

وی با تاکید بر این‌که در حفاظت از محیط زیست خزر حلقه‌های پیوند دوستداران این اکوسیستم ارزشمند از هم گسیخته است، گفت: آرامشی را که در دل طبیعت بدست می آوریم را هیچگاه با آرزوی خودروهای پرسرعت در جاده‌ها نمی‌توان مقایسه کرد.

پارسی با بیان اینکه هیچ وجه با مدرن شدن و عمران مخالف نیستیم، خاطر نشان کرد: با ساخت و سازها در دریاچه خرز بدون ارزیابی‌های زیست محیطی توسط کشورهای اطراف آن و بهره برداری‌های روز افزون از منابع نفت و گاز، ورود انواع آلودگی‌ها و آلاینده‌های زیست محیطی توسط رودخانه‌هایی که در آن سرازیر می‌شود چطور می توان انتظار داشت که وضعیت خرز بهتر از این باشد.

وی ادامه داد: تا زمانی که کشورهای حاشیه بزرگترین دریاچه جهان فقط به فکر بهره برداری از آن باشند حال و روز خزر بدتر از آن خواهد شد.

منبع خبر: جمعیت زنان و جوانان مبارزه با آلودگی محیط زیست گیلان

و خبر سایت تابناک

/ 1 نظر / 35 بازدید