به احترام زمین

به احترام زمین،زبان اعضای سازمان های مردم نهاد (سَمَن) عاشق طبیعت این سرزمین پهناور است تا از تلاش هایشان درباره حفظ محیط زیست بگویند. ستون به احترام زمین،آماده دریافت تلاش ها و فعالیت های زیست محیطی شما هموطنان سبزاندیشمان است که سعی می کنید با عشق و نیروی جوانی به یاری محیط زیست کشورمان (که روزگار بدحالی را سپری می کند)، بشتابید. این بار و در اولین هفته از اسفند نیز برنامه های گوناگونی در سراسر ایران توسط دوستداران و فعالان محیط زیست برگزار شد که به رسم هر هفته رسانه ای خواهیم بود برای تلاش این عزیزان میهن دوست.

دانش آموزان عشایر هممحیط زیستی می شوند 

حالا دیگر آموزش مفاهیم محیط زیستی به همت فعالان محیط زیست به دامن طبیعت و صحراها هم کشیده شده؛ گواهش هم برگزاری کارگاه آموزش مسائل و مفاهیم محیط زیست در مدارس عشایری منطقه پل پرزین گتوند است که معلم دوستدار محیط زیست این مدرسه یعنی آقای دوستی آن را اجرا کرده است. البته این معلم چند سالی است با توسعه مفاهیم زیست محیطی در مدارس و روستاهای این منطقه به دنبال ایجاد مدارس و روستاهای سبز است. یک خبر خوب دیگر از خوزستان این که گروهی از کوهنوردان شهرستان بهبهان خوزستان در حرکتی نیکو و خود جوش به کاشت و نگهداری نهال در کوهستان اقدام کردند و این حرکت خود را «صدقه سبز» نامیده اند. هشتاد و نهمین برنامه محیط زیستی گروه رفتگران طبیعت بهبهان نیز در سد کریا، حاشیه رودخانه مارون برگزار شد.

ظروف یک بار مصرف استفاده نمی کنیم 

در شهرستان آبدانان استان ایلام یک اتفاق خوب افتاده؛ آن هم به همت انجمن بانوان طبیعت آبدانان و در راستای کنار گذاشتن ظروف یک بار مصرف. با آموزش و پیگیری این انجمن، قرار شده دانش آموزان دبستانی و پیش دبستانی نیلا با شعار نه به ظروف یک بار مصرف و در راستای سلامت خود و حفظ محیط زیست، خوراکی های خود را در ظروف دائمی مصرف کنند.

 برگزاری یک جشنواره گردشگری محیط زیستی 

فعالان محیط زیستی و گردشگری انجمن «ژیانه وی سروشت» در شهرستان مهاباد آذربایجان غربی هم طی هفته گذشته جشنواره ای حاوی بازی های بومی و گردشگری، اجرای مراسم آشپزی محلی و انواع رقص کردی، مسابقه و اسب سواری برگزار کردند.

 برگزاری چند کارگاه و برنامه در گیلان 

دوستداران محیط زیست گیلان نیز هفته پربرنامه ای را پشت سر گذاشتند. ...


/ 0 نظر / 57 بازدید