پیش‌نویس لایحه سازمان‌های مردم‌نهاد تهیه شد/حمایت از طرحهای سمنها

به گزارش خبرنگار مهر، کمال اکبری معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور در همایش «کار داوطلبانه و سازمان‌های مردم‌نهاد» که با حضور فعالان اجتماعی برگزار شد، با بیان اینکه کار داوطلبانه از گذشته در نهاد ایرانیان وجود داشته است، گفت: امروزه حضور مردمی در کارهای جمعی ضعیف شده است و سازمان‌های مردم‌نهاد زمینه خوبی برای تشویق کار جمعی هستند.

وی ادامه داد: در وزارت کشور به صورت جدی از سازمان‌های مردم‌نهاد حمایت می‌کنیم و در تلاش هستیم بسترهای قانونی لازم را تأمین و تقویت کنیم.

معاون مشارکت‌های اجتماعی سازمان امور اجتماعی کشور از تدوین پیش‌نویس لایحه فعالیت سازمان‌های مردم‌نهاد در وزارت کشور خبر داد و گفت: این پیش‌نویس در حال نهایی شدن است تا به دولت ارائه شود. یکی از مزیت‌های این پیش‌نویس این است که تاکنون در کشور تعریف حقوقی و قانونی از کار داوطلبانه وجود نداشت و این لایحه، کار داوطلبانه را تعریف کرده است. در این لایحه موارد زیادی مورد توجه قرار گرفته و امیدواریم آثار مثبتی بر جای بگذارد.

اکبری با اشاره به اینکه سمن‌ها جای خوبی برای تمرین مسئولیت‌پذیری با کمترین هزینه هستند، تأکید کرد: سازمان‌های مردم‌نهاد اقدامات بزرگی انجام می‌دهند؛ مردم از دولت انتظار بسترسازی لازم برای جلب مشارکت را دارند و در وزارت کشور این مسئله را تسهیل خواهیم کرد تا تأسیس سمن‌ها و حمایت‌های بعدی را برنامه‌ریزی کنیم.

وی از حمایت سازمان امور اجتماعی کشور از سازمان‌های مردم‌نهاد خبر داد و گفت: سازمان‌های مردم‌نهاد در حوزه آسیب‌های اجتماعی، طرح‌های خود را به وزارت کشور ارائه کنند تا ما از این طرح‌های خوب حمایت کنیم.

/ 0 نظر / 73 بازدید