وضعیت زباله گیلان باید دغدغه 80 میلیون ایرانی باشد

گیلان آنلاین - معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور گفت:دولتی ها به فعالیت سازمانهای مردم نهاد افتخار میکنند. 

 کاوه مدنی معاون آموزش و پژوهش سازمان محیط زیست کشور،امروز در اولین کارگاه مشورتی مدیریت مشارکت محور پسماند کشور که در تالار گفتمان شهرداری رشت برگزار شد،گفت:گیلان استانی زیبا و سرسبز و مورد علاقه برای گردشگری همه هموطنان است بنابر این وضعیت محیط زیست گیلان باید دغدغه 80 میلیون ایرانی باشد. 

وی افزود:سازمانهای مردم نهاد می توانند مشکلات پسماند استان را کاهش دهند و لازم است تلاش ها مضاعفتری در این زمینه انجام شود. 

مدنی خاطر نشان کرد:ما دولتی ها به فعالیت سازمانهای مردم نهاد افتخار می کنیم و اگر اخلاق محیط زیست در جامعه تخریب شود جبران آسیب هایی که به طبیعت وارد می شود،دیگر سخت خواهد بود. 

معاون آموزش و پژوهش محیط زست کشور ادامه داد:گیلان استانی است که از ارزش ها و پتانسیل های زیست محیطی بالایی برخوردار است اما در پشت این سرسبزیها با معضلات زیست محیطی زیادی هم دست به گریبان است و معضل پسماند گیلان باید دغدغه 80 میلیون ایرانی در کشور باشد زیرا پسماند از موضوعات زیست محیطی است که حضور و نقش مردم در آن بسیار موثر باشد. 

رفتارهای خانواده ها و آموزش بسیار تاثیر گذار است. 

مدنی خاطر نشان کرد:گیلان علاوه بر زباله مردم خود باید زباله گردشگران را تحمل کند و گردشگران گاهی به میزبان نامهربانی می کنند،اما بومی ها هم در عدم رعایت ملاحظات زیست محیطی مقصرند. 

او گفت:آموزش،فرهنگ و اخلاق اگر فراموش بشوند محیط زیست آسیب جدی می بینند و دیگر جبران خسارتها سخت خواهد بود. 

مدنی گفت:طوری کار کنیم شرمنده نسل بعد نباشیم و محیط زیست گیلان را به گونه ای حفظ کنیم که فرزندان نسلهای آینده هم از زیبایی این استان بهره ببرند. -

/ 0 نظر / 43 بازدید